
У Чернівцях необхідно відкоригувати окремі пункти Положення про плату за землю (документ прийнятий Чернівецькою міською радою за №1635 від 25.06.2015 року), за яким суб’єкти господарювання та громадяни здійснюють у місті плату за землю. Так вважає голова депутатської комісії з питань бюджету та фінансів Чернівецької міської ради Наталія Якимчук.
За її словами, до податкової інспекції та на її ім’я надходять численні звернення від людей.
– Ці звернення адресуються як від фізичних, так і юридичних осіб через певні правові колізії та неточності у положеннях вказаного рішення, що призводить до неоднозначного трактування окремих пунктів документа. Однозначно, його потрібно доопрацювати й чітко окреслити у частині того, на яких саме суб’єктів, у першу чергу, юридичних осіб, поширюються ті пільги, які передбачені щодо здійснення ними плати за землю, - каже Наталія Якимчук.
- Це, зокрема, стосується і створення рівних конкурентних умов для різних юридичних осіб, які надають рівноцінні послуги чернівчанам. Зокрема, в різних умовах щодо здійснення плати за землю перебувають об‘єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків, житлово-комунальні кооперативи, ЖРЕПи, управлінські житлові компанії, які забезпечують експлуатацію житлових будинків. В значно кращих умовах ті, що управляють будинками, які перебувають в комунальній власності міста, - додає депутат міськради.
Маєш землю - плати
- Якщо окремими пунктами Положення передбачено, що не є платниками податку ті, хто повністю утримуються за кошти міського бюджету громади, і державного бюджету, то виникає питання, а що з тими, хто фінансується з обласного бюджету? – продовжує Наталія Якимчук. – Так само виникає питання щодо оплати за землю юридичними особами, яких ми зараховуємо до групи, так би мовити, соціального спрямування, наприклад, установи Пенсійного фонду, фондів соціального страхування і таке інше.
- Аналогічні колізії виникають і при формуванні пільг на оплату за землю організаціям, які забезпечують, до прикладу, у місті централізоване водо- чи теплопостачання. Виявлено низку неточностей щодо порядку сплати податку на майно, зокрема поширення поряд з промисловими підприємствами пільги і на інших виробників, – додала голова профільної депутатської комісії.
Рішення, які випрацювали при спілкуванні в податковій інспекції, внесуть та обговорять на засіданні комісії з питань бюджету та фінансів вже найближчим часом, повідомляють на сайті Чернівецької територіальної організації БПП «Солідарність».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар