
Першою українкою, яку нагородили титулом «Молода європейка», стала чернівчанка Євгенія Лопата.
21-річна Євгенія отримала нагороду від німецького фонду «Молода Європа» за організацію двох культурних проектів у рамках «Meridian Czernowitz». А саме, за організацію літературних подорожей і виступів українських авторів за кордоном, які розповідали про реальний стан речей в Україні, та за організацію приїзду данського поета та співака Нільсена, який до візиту в Україну, відвідував країни, де проводилися військові операції.
Про нагороду і подальші плани чернівчанка розповіла кореспонденту vidido.ua.
- Євгеніє, що ця премія означає, власне, для тебе, і для України загалом. Адже її вперше вручили українці.
- Мені особисто ця премія дає внутрішнє переконання у тому, що я займаюся своєю справою, займаюся нею успішно і що саме в цьому напрямку мені варто рухатися надалі. Дещо глобальніше я розглядаю її як відзначення роботи ініціативної групи та робочої команди корпорації Meridian Czernowitz. Поза цим, у кожному моєму публічному виступі, промовах та інтерв’ю звучить слово «Чернівці», «Черновітц». Ця премія автоматично є піаром міста, а також країни, через подію. А піар – це необхідна складова для просування будь-якого продукту чи послуги, в нашому випадку йдеться про чернівецький культурно-туристичний продукт та його експорт.
- Чи маєш ти якісь зобов’язання як «Молода європейка», наприклад, реалізувати якийсь новий соціально-культурний проект?
- Зобов’язань не маю жодних, натомість маю широкий простір та підтримку, в тому числі і фінансову, для планування, підготовки та реалізації майбутніх проектів. Щодо співпраці з фондом «SchwarzkopfJungesEuropa», то наразі я член комісії та експерт стосовно зовнішніх соціо-культурних зв’язків з Україною.
- На що плануєш витратити премію, розміром 5000 євро?
- На стажування у Брюсселі. Сьогодні мені це видається найкращою інвестицією.
- Чи визначилася вже з кандидатом для стажування у Єврокомісії?
- Оскільки кожен комісар в Європарламенті є представником певної партії (або ж він чи вона безпартійні), то при виборі кандидата потрібно зважати ще і на політичну силу, яку він чи вона репрезентує. Проаналізувавши можливі варіанти, я обрала Хельгу Трюпель, в минулому сенатора з питань культури та зовнішньополітичної співпраці міста Бремена, а сьогодні - голову комісії з питань літератури та освіти у Європарламенті, представника партії "Зелених" Німеччини, чия центральна концепція довготривалого розвитку та довгострокового планування є найбільш близькою мені, якщо загально говорити про політичні течії.
Більше про перемогу чернівчанки читайте згодом на сайті vidido.ua.
Віталія КОЗМЕНКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар