
Що ближче до виборів, то активнішими стають наші депутати. Кожна сесія перетворюється на театралізовану виставу, де, окрім словесних, можливі бійки, образи, гучні заяви та звинувачення. І це в той час, коли на Сході гинуть молоді хлопці, Кремль стягує війська до кордону, а терористи постійно атакують нашу армію. Про місцеві проблеми на цьому тлі навіть говорити не варто.
На останній сесії Чернівецької міськради депутат від «Нашої України» (виявляється, ще є така партійна структура) Дмитро Сірман звинуватив свого колегу Андрія Кавулю, що той буцімто побив його сина. Причиною було те, що син депутата розклеював у місті листівки, в яких звинувачував заступників мера, депутатів (зокрема Кавулю), що вони закупили неякісні бронежилети за завищеними цінами для наших вояків та відправили їх на Схід.
- Мій син дорослий, він не поставив мене до відома і справді розклеював ці листівки. Таким чином він висловлював свою громадянську позицію, – заявив Дмитро Сірман. – А Кавуля приїхав на місце, де був мій син, побив його, заштовхав до автомобіля і хотів вивезти у невідомому напрямку. Лише втручання правоохоронців та колег завадило це зробити. Зараз порушено кримінальне провадження та триває слідство.
Натомість, сам депутат, якого звинувачують у побитті, розповідає майже протилежну історію. За його версією, син Сірмана був напідпитку, а його двоє товаришів взагалі втекли.
Володимир Бешлей вважає, що громада повинна знати прізвища тих, хто причетний до закупівлі бронежилетів, які пробиває куля кулемета
- Мені вночі зателефонували і повідомили, що троє хлопців розклеюють листівки. На них були зображені ми з колегами. Відтак я вирішив з’ясувати, що до чого, – каже депутат міськради Андрій Кавуля. – Я нікого не міг побити, адже після складної операції. Коли приїхав на місце, то двоє хлопців втекли, а одного вдалося затримати. Цей хлопець, як згодом з’ясувалося, син Дмитра Сірмана, сказав, що просто хотів підзаробити.
За словами депутата, той був напідпитку і відмовився здавати аналізи на вміст алкоголю. Згодом туди під’їхав інший депутат – Володимир Бешлей. Він заявив, що хлопець його помічник і діяв за його вказівкою.
Сам Бешлей сказав, що громада повинна знати прізвища тих, хто причетний до закупівлі бронежилетів, які пробиває куля від кулемета. Окрім того, він зробив заяву, в якій звинуватив міську раду у залякуванні та переслідуванні депутатів.
- Мені кілька разів погрожували фізичною розправою з міської ради за мою активну громадянську позицію, – розповів Володимир Бешлей. – Я справді приїхав на місце, щоб врятувати від розправи хлопця.
Щодо цих листівок та закупівлі бронежилетів, то це питання, нагадав Чернівецький міський голова Олексій Каспрук, вивчають правоохоронці, які мають дати оцінку, чи були порушення під час їхньої закупівлі.
- Бронежилети, які ми придбали для наших військових, витримують пістолетні й автоматні постріли, але не витримують кулеметні. Звичайно, їх варто замінити на кращі. Але наші бійці не мають інших бронежилетів, хлопці виходили на блокпости лише у майках. Тому командир залишив їх, бо це краще, ніж нічого. Якби ми не залишили їх, то вже минули три тижні, і хлопці були б досі без захисту, – сказав Кавуля.
Проте, окрім бронежилетів, листівок та затримання сина депутата, у цій міждепутатській боротьбі визирають і меркантильні інтереси – нерухомість. Йдеться про квартиру, яку отримав депутат міськради Володимир Бешлей за час правління колишньої влади. Тоді депутат міськради від фракції «За Батьківщину» Наталія Козлова звернулася до міської прокуратури з проханням перевірити законність отримання ним позачергово квартири на вулиці Хотинській. Відтак триває судова тяганина.
- Більше 12 років мене обирали депутатом. За цей час не отримав жодного матеріального заохочення від міської ради. Єдине, що отримав, це житло як працівник державного органу, який за своїм статусом належить до правоохоронних органів. Надано мені житло законно і отримав його в спосіб, як отримують житло працівники міліції, прокуратури, СБУ, – переконаний В. Бешлей. – А провладні депутати тиснуть на правоохоронні органи, щоб позбавити родину цього житла.
Якщо бути відвертим, то наші обранці часто згадують про непростий час для України, про потреби військових тощо. Та, вочевидь кожного народного обранця насамперед турбує його власна доля, а вже потім можна й про електорат поговорити.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар