
Побачити на прилавках одяг для школярів можна було ще в середині літа. Проте зараз придбати його можна ледь не на кожному кроці. Щоправда, одягнути дитину в форму - не так легко. В школах Буковини ще можна побачити учнів молодших класів, вбраних спеціально, проте старшокласників примусити так одягатись - майже неможливо.
- Зазвичай школярі одягають форму тільки на свята. Випускники шиють одяг радянського зразка на перший і останній дзвоник, - розповідає вчителька та класний керівник Марина Миронюк. - В будні дні ж форму носять лиш учні молодшої школи. І то, поки не настають холодні дні. Багато батьків форму купують, на ходіння до кравчині їм бракує часу. Та попередньо вони влаштовують збори, де вирішують, якого кольору і приблизно фасону має бути цей одяг.
Хоча придбати форму можна будь-де, робити цього не варто, адже часто якість цього товару є дуже низькою.
Учні молодших класів на Буковині ще одягають шкільну форму, старші - правилами нехтують
В. о. заступника начальника Державної інспекції з питань захисту прав споживачів в Чернівецькій області Надія Кутиніна пояснює, що до вибору одягу та взуття школярів необхідно ставитися з особливою увагою, адже від його якості залежить здоров'я дітей. Треба враховувати, що учні багато рухаються, бігають, а отже пітніють, тому одяг має бути виготовлений з натуральної тканини, а взуття обов'язково має мати супінатор, щоб у школярів не розвивалась плоскостопість. Головна умова - всі ці речі мають бути безпечними.
- Купуйте шкільну форму і взуття тільки у спеціалізованих і перевірених місцях, адже неодноразово на такий товар надходили скарги від споживачів, - каже Надія Кутиніна. - Необхідно перевіряти наявність всіх супровідних документів, сертифікатів, складу сировини. Важливо, щоб все було написано українською, якщо іноземною - означає, що товар не пройшов перевірку і завезений нелегально. Має бути не просто країна виробника, а детальна адреса підприємства, де його виготовляють. Звертайте увагу на елементарне - запах, фактуру матеріалів. Ні одяг, ні взуття не мають погано пахнути (Як це часто буває з китайськими речами). І не забувайте, що купуючи одяг, навіть на ринку, необхідно взяти чек.
Що ж стосується цін на форму, то вона різна. На ринку костюмчик для хлопчика вартуватиме від 250 гривень, на дівчинку від 200. Сорочка або блузочка ще 50 грн. В магазинах Чернівців форма дещо дорожча. В середньому хлопчачий набір коштуватиме 500 гривень, дівчачий від 400 без жакета, 500 - з жакетом. Не забувайте, що комплектів форми треба купити щонайменше два, аби було на зміну. Більш-менш якісне взуття і для хлопчика і для дівчинки - від 400 грн. Крім того, колготки - 20 грн., бантики - 15 грн. Обов'язково не забудьте про спортивну форму, а це ще приблизно 300 гривень.
Звичайно ж, форму можна і пошити, що вийде дешевше.
- Для дівчинки комплект з двох фартушків, плаття, двох комірців та двох пар манжетів коштуватиме в середньому 400 гривень (150 - тканина, 250 - робота), - каже власниця творчої майстерні з пошиття одягу Катерина Сава. - На пошиття піде не більше одного тижня. Хлопчача форма дещо дорожча, адже її шити важче. Комплект з піджака, жилета та штанів обійдеться у 450-500 гривень (150 - тканина, 300-350 - робота).
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар