
Цьогоріч серед українських школярів з'явилась нова тенденція - стали популярними екскурсії у села. Діти з великих міст охоче їдуть подивитися на звичайні садиби, на худобу та те, як пораються люди. Наприклад, деякі обійстя під Києвом за місяць приймають по п'ять тисяч відвідувачів. Тож ми вирішили поцікавитися, чи обирають такі екскурсії чернівецькі учні і які напрямки популярні цього літа.
Документи, необхідні для шкільної екскурсії:
Для перевезення автотранспортом
- відношення відповідного органу управління освітою на ім’я начальника Департаменту освіти і науки облдержадміністрації;
- наказ закладу освіти щодо організації перевезень організованих груп дітей;
- список дітей-учасників встановленого зразка;
- дозвіл лікаря встановленого зразка;
- ксерокопію схеми маршруту;
- ксерокопію розкладу руху автотранспорту;
- ксерокопію ліцензії на право надання послуг з перевезення;
- ксерокопію ліцензійної картки до ліцензії;
- ксерокопію посвідчення водія;
- ксерокопію технічного паспорта автотранспорту;
- ксерокопію відношення на ВДАІ УМВС.
Для перевезення залізничним транспортом
- відношення відповідного органу департаменту на ім’я начальника департаменту;
- наказ закладу освіти щодо організації перевезень організованих груп дітей;
- список дітей-учасників встановленого зразка;
- дозвіл лікаря встановленого зразка;
- № потяга.
- У села наші діти поки що не дуже хочуть їхати, адже у багатьох бабусі, дідусі живуть там і вони добре знають, які вони сільські будні. Та останнім часом з’явилися нові популярні напрямки. Наприклад, діти охоче відвідують страусині та кінні ферми, їм це дуже подобається, - запевняє директор школи №24 Уляна Легусова. - Ми обираємо пізнавальні маршрути. Популярними залишаються екскурсії Україною. Наші діти їздять у напрямках Хотин, Яремча, Тернопільщина (на водоспад), Банилів-Підгірний. Веземо відвідати батьківську хату Івана Миколайчука. Попередніми роками організовували поїздки за кордон - до Угорщини, Австрії. А буквально вчора діти відвідали Яремчу, батькам це обійшлося у 90 гривень з дитини.
За словами директора, проблем з організацією не виникає, адже вони звертаються тільки у ліцензовані фірми. Також для дітей влаштовують екскурсії містом, наприклад, у ботанічний сад чи різноманітні музеї.
Представник туристичної організації Максим Дупешко розповідає, що в села дітей не везуть, проте є безліч цікавих маршрутів. Цьогоріч популярні подорожі у Яремча-Коломия, екскурсії Тернопільськими водоспадами та печерами. Також діти дедалі частіше хочуть їхати до Києва на два дні. У напрямку Кам'янець-Подільський школярів наразі не возять через проблеми з мостом.
Вартість екскурсій для школярів фактично не змінилися. Наприклад, залежно від кількості дітей, поїздка до Яремчі в середньому вартуватиме 100 гривень.
Департамент освіти і науки, молоді та спорту у Чернівецькій області повідомляє, що організаторами екскурсій школярів можуть бути тільки штатні працівники закладів освіти. Кількість таких осіб визначають з розрахунку одна на 10 дітей, медичних працівників – з розрахунку один лікар на 30 дітей.
Ірина БЄЛОВА
Думки вголос
Чи часто буваєте на екскурсіях з класом?
Нас вчителька водить на екскурсії у різні музеї. Найбільше запам’ятала, як ми були в одному з них, там бачили всілякі писанки, національний одяг. Це мені дуже подобається.
Дуже люблю їздити з однокласниками та класною керівничкою. Та цьогоріч ми ще нікуди не вирушали. Тими роками нас возили в музеї та на природу. Хотів би поїхати в Кам’янець-Подільський, побачити фортецю.
На екскурсії їздимо не так часто. Були у с. Реваківці, де нам дуже сподобалося, бачили коней, страусів, та найбільше запам’ятався павич. Хотіли би побувати закордоном.
Опитувала Ірина БЄЛОВА
Фотографувала Ірина ВОРНІЧЕСА-БАРАШКІНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар