
Чернівецькому аеропорту, який кілька років працював без прибутку, а упродовж останнього часу взагалі загруз у боргах, знову дадуть гроші із бюджету міста. Цього разу вкотре на ремонт злітно-посадкової смуги.
Зокрема найближчим часом має відбутися тендер на визначення переможця торгів на проведення ремонтних робіт злітно-посадкової суми аеродрому КП «Міжнародного аеропорту «Чернівці» Йдеться про 6 млн. гривень.
Водночас протягом чотирьох місяців аеропорт безлюдний, а на летовище не приземлився жодний рейсовий літак. Ще в листопаді румунська компанія скасувала єдиний авіарейс з чернівецького летовища Чернівці–Тімішоара. Тоді планували відновити його в січні, відтак розгляд питання відклали до квітня.
Злітну смугу аеропорту державі не віддадуть
Злітно-посадкову смугу «Міжнародного аеропорту «Чернівці» ремонтуватимуть за кошти з міського бюджету.
Обговорювали питання щодо можливої передачі її у державну власність
з міністром інфраструктури Максимом Бурбаком. Розуміння є і з боку міськради, і з боку міністерства. Однак процедура передачі комунального майна, тендерні процедури у нас в країні такі, що процес затягнувся б на роки. У результаті ремонт смуги могли б розпочати в кращому разі у жовтні, а то й навесні наступного року.
Ідея добра, але реалізувати її з нашим законодавством швидко неможливо. Таким чином аеропорт не працював би ще цілий рік. А міська рада не може більше витрачати кошти на фінансову допомогу підприємству. Зрозуміло, що заробляти вони можуть тільки одним чином – приймати і відправляти літаки.
Чиновники Чернівецької міської ради, і теперішні і колишні, в один голос заявляють, що аеропорт запрацює беззбитково тільки у разі, якщо буде приймати великі багатомісні борти. Однак для цього потрібно знову таки ж ремонтувати злітно-посадкову смугу. За словами секретаря Чернівецької міськради Ярослава Кушнірика, це єдине, що може врятувати підприємство.
Однак до таких запевнень чиновників чернівчани ставляться з підозрою, адже у ремонт злітної смуги летовища впродовж лише за останні кілька років вклали не один десяток мільйонів платників податків. Та досі нічого не змінилося, рейси не виконують, а підприємство, яке не спроможне на себе заробити, і надалі дотують із міського бюджету, хоча є невідкладніші витрати. Скажімо, на ремонт міських доріг.
Як повідомив на запит редакції газети «Погляд» начальник управління житлового господарства департаменту ЖКГ Чернівецької міськради Алік Ротарь, упродовж 2007-2014 на ремонт злітно-посадкової смуги витратили 10 млн. 324 гривні. Зокрема 1 млн. 237 тис. грн. – 2007 року та 8 млн. 876 млн. грн. – 2011 року. До речі, світлосигнальне обладнання, на яке витратили близько восьми мільйонів гривень, і досі не працює. У міськраді кажуть, що підрядник не завершив пусконалагоджувальні роботи світлосигнальної системи, бо аеропорт заборгував йому понад 4 млн. гривень.
Відомо, що ще 26 млн. гривень бюджетних коштів було витрачено 2008 року, за які зроблено ремонт у приміщенні аеровокзалу, заасфальтовано 20 тисяч квадратних метрів території біля нього і придбано нову техніку.
Сьогодні кожен здоровий буковинець замислюється, скільки ще мільйонів з міської скарбниці потрібно «закатати» в асфальт аеропорту, щоби летовище працювало бодай не гірше, як у сусідньому Івано-Франківську. Чи станеться так, що відремонтують аеропорт за гроші чернівчан, а прибуток від цього потім отримуватимуть свої люди зі столиці?
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар