
У польському місці Люблін побачила світ майже 1000-сторінкова книга під назвою «Палеолітична екумена пери- і метакарпатської зони». До її створення долучився авторський актив з числа знаних у Європі вчених. По суті, це міжнародне видання, оскільки участь у ньому взяли представники наукових кіл Польщі та України, повідомляють на офіційному сайті ЧНУ імені Юрія Федьковича.
Загалом до колективної праці причетні 29 науковців. З України – 4, серед них – доктор географічних наук, кандидат історичних наук, доцент кафедри фізичної географії, геоморфології та палеографії Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Богдан Рідуш.
– У цьому міжнародному проекті, – каже чернівецький науковець, – досліджено окремі компоненти середовища пери- і метакарпатської зони у пізньому та середньому плейстоцені, абіотичне середовище палеолітичної екумени, геофізичні профілі вибраних палеолітичних лесових стоянок, рослинність, молекулярні біомаркери рослинного походження у лесово-ґрунтових серіях української частини пери- і метакарпатської зони. Мовиться і про фауну хребетних із деяких стоянок цього періоду, про палеоліт Польських Карпат та їхнього передгір’я, а також – Передкарпаття та Поділля.
Неабияке значення має археологічний, геохронологічний і культурний контексти. Для буковинців з книги буде цікаво довідатись, хто заселяв наші терени понад 200 тис. років тому.



Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар