
Уряд вирішив передати в управління британській компанії кілька митниць в Україні, зокрема й Чернівецьку. Так кардинально вчинили через резонансні події у Мукачевому (нагадаємо, що конфлікт розгорівся через потоки контрабанди, які йшли через кордон на Закарпатті). Адже важко повірити, що контрабанду можна спокійно переправити через кордон без активного сприяння митників та прикордонників. Мовляв, передавши митниці іноземній компанії, можна побороти це.
Завдання, які стоятимуть перед іноземними керуючими, пов’язані з боротьбою із корупцією, збільшення доходів митниці, а також зміни у роботі усього цього органу.
- Кабмін ухвалює рішення про створення невідкладно робочої групи щодо передачі низки митниць в управління британській компанії. Ми розглядаємо насамперед Закарпатську, Львівську, Волинську та Чернівецьку митницю, які повинні піти під управління незалежної фахової компанії. На цих митницях повинен бути наведений порядок, – заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. - Тобто експериментально ми розглядаємо передачу цих митниць у найкоротші терміни. Голова Державної фіскальної служби отримав відповідне доручення. Ми з міністром фінансів дотримуємося єдиної позиції і ці експериментальні митниці дадуть можливість нам натренувати зокрема нових українських митників для того, щоб вся система митної служби, яка є корумпованою, залишається пострадянською і, на жаль, не виконує своєї основної функції – збір доходів, прозорість і чесність при митному оформленні, була реформована у найкоротші терміни.
Завдання пов’язані з боротьбою із корупцією, збільшення доходів митниці, а також зміни у роботі усього цього органу
Для того щоб передати митницю під іноземне керівництво, потрібно провести відповідний тендер (ми вже не кажемо про зміну вітчизняного законодавства). Попередньо йдеться про британську компанію.
За словами прем’єра, вона мала відповідний досвід у деяких країнах-членах ЄС та інших державах з управління митницями. Також він запевняє, що після приходу цієї компанії доходи митниці значно збільшуються, а контрабанда, відповідно, падає.
Після оголошення такої ініціативи народні депутати від Чернівецької області закликали прем’єр-міністра однією з перших передати британцям Чернівецьку митницю.
- Під час виступу в Раді на годині уряду прем'єр заявив про готовність передачі декількох митниць британським фахівцям для поліпшення митного менеджменту. Пропоную першою передати Чернівецьку митницю і думаю, що всі ми разом його попросимо це зробити, - заявив народний депутат України Григорій Тіміш. - Надіємось що інтереси прем'єра тут не будуть зачеплені
Варто нагадати, що нині керує Чернівецькою митницею однопартієць Яценюка Михайло Салагор. Важко сказати, яким чином відбуватиметься передача митниць іноземній компанії, але навряд чи на своїх посадах втримаються колишні керманичі.
Інший народний обранець від Буковини козак Михайло Гаврилюк вважає, що на Буковині не менші контрабандисти, аніж у Мукачевому. За словами нардепа, йому не вдається допомогти патріотам, які борються з чернівецькими контрабандистами.
У фіскальній службі, яка на всеукраїнському рівні об’єднана з митницею також, підтримують такі починання, принаймні на місцевому рівні.
- Гадаю, що скоріш за все, буде позитивний результат. Не думаю, що абсолютно безпідставні чутки про заниження митної вартості на кордоні товару, про певні непрозорі механізми, деякі задокументовані випадки. Тому очевидно, що це позначиться на надходженнях до бюджету, - повідомив керівник ДФС в області Михайло Сеничак. - Тому я «за» нововведення.
Щоправда, попри проекти нашого прем’єра, які рідко закінчуються результативно, коли стартуватиме цей процес, а головне – коли він завершиться – невідомо. Очевидно, що далі голослівних заяв справа знову не просунеться, бо уряди змінюються, а контрабанду і досі ніхто навіть не намагався побороти.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар