
Польські національні та шенгенські візи можуть стати ближчими до буковинців. Місцеві владники звернулися до польської сторони з пропозицією відкрити у Чернівцях пункт прийому візових анкет.
Рішення про впровадження таких центрів продиктовано ажіотажем навколо отримання польських віз. Як повідомив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, вже зараз Польща видає українцям віз більше, ніж усі країни ЄC разом узяті.
Торік у листопаді перші сервісні пункти відкрили в Івано-Франківську та Львові. Наразі вони вже функціонують у містах, де відбудуться матчі Євро-2012, а також у Тернополі, Рівному, Луцьку та Дніпропетровську.
Чи варто сподіватися, що візовий центр з’явиться у Чернівцях?
– Ми порушували це питання на початку березня під час візиту у Чернівці заступника Генерального консула Республіки Польща у Львові Анджея Дрозда – розповідає заступник начальника обласного управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Надія Кушнір. – Наразі польська сторона вивчає доцільність відкриття візового пункту у Чернівцях. Прогнозувати що-небудь не беремося, оскільки обслуговуванням візових пунктів займається комерційна структура, яка, перш за все, має оцінити усі перспективи та ризики. І якщо, до прикладу, візовий пункт в Івано-Франківську виправдав сподівання, то у Тернополі – справи поки що йдуть не так як очікувалося. Тому відкриття візового пункту у Чернівцях наразі знаходиться на стадії вивчення.
Зазначимо, що обслуговуванням згаданих центрів займається індійська компанія «VFS Global», що виграла тендер. Наразі вона співпрацює з 14 дипломатичними місіями в Україні. Фірма виконує виключно організаційну роботу під час оформлення візи та не задіяна у процесі ухвалення консульського рішення щодо візи.
Як працюють візові пункти
Щоб скористатися послугами пункту прийому анкет, клієнт має зареєструватися на його сайті, або записатися по телефону – потім він приходить на певний час і не стоїть у черзі, зазначає представник "VFS Global" Шрінараян Санкаран. Заявник будь-коли може перевірити статус своєї заяви, а коли віза готова, він отримує смс про це свій мобільний. Вартість послуг складає 225 гривень, включаючи усі податки.
– Така ціна цілком адекватна – каже буковинець Михайло, котрий з дружиною щороку змушений їздити за візою до Львова. – Якщо порахувати витрати на поїздку до Львова чи до того ж Івано-Франківська, вони практично дорівнюють вартості послуг фірми. Крім того, це зручно та економить час.
Яніна ПУКАЄВИЧ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар