
За Союзу чи не кожен районний центр мав у парках атракціони, де діти могли безкоштовно покататись. Та через байдуже ставлення до державного майна та хаос у країні у часи розпаду СРСР, усе було занедбано. А хазяйновиті господарі прибрали безгосподарне добро, яке "не добре" лежало.
Тепер дітям із сіл та райцентрів, аби покататись на атракціонах треба їхати до обласного центру та витратити на це чималу суму грошей.
Що залишилось від атракціонів та де нині розважаються діти, кореспонденти "Погляду" з'ясовували на прикладі Новоселицького, Сторожинецького та Кіцманського районів.
Кіцманські атракціони зникли разом із Союзом
Як й іншим дітям, що проживають в райцентрах, кіцманчанам, аби розважитись на атракціонах, треба їздити до обласного центру, або чекати, коли в їхнє містечко привезуть пересувний комплекс. Стаціонарних атракціонів у місті немає. Хоча ще кілька років тому у місцевому парку відпочинку, що у центрі міста, який займає 7,5 га землі, був парк атракціонів аналогічний тому, що нині є у Центральному парку відпочинку ім. Т. Шевченка у Чернівцях.
У Кіцмані чекають на інвестора, який побудує стаціонарні атракціони для для дітей
– До нас час від часу привозять пересувний комплекс атракціонів, які їздять містами, – розповідає міський голова Кіцманя Сергій Булега. – Тиждень тому у нас працювали шість атракціонів. Нині їх перевезли у Заставну, але до храмового свята Кіцманя, привезуть знову. Пересувні атракціони у нас працюють періодично теплої пори року. Ціни на квитки на них коливаються від 15 до 25 гривень. Для наших дітей це дороге задоволення. Тому ажіотаж на каруселі, лише в дні приїзду. У будні атракціони простоюють.

Що ж до парку атракціонів, які функціонували у Кіцмані до 1990-х років, то там були різноманітні гірки, оглядове колесо, автодром, міні-паротяги, комплекс механічних гойдалок, електронні ігри тощо. За розповідями мешканців, будували атракціони у Кіцмані усім районом. Та пропрацювали вони недовго, тільки шість-сім років. На початку 90-х років, після розпаду СРСР, атракціони стали безгосподарним майном. Ніхто не підтримував їхній стан, все було запущено. До 2000 року усі атракціони було знищено. Хазяйновиті городяни "прибрали" навіть останні колії від атракціонів.
Нині за словами С. Булеги, Кіцманський парк відпочинку перебуває у відомстві міської ради.
– Ми готові розглянути питання щодо будівництва там атракціонів, створення зони відпочинку для дітей тощо, – каже міський голова. – Чекаємо на інвестора, будемо з ним співпрацювати, аби парк окультурити. Бо гроші, які треба затратити на це, непосильні для міського бюджету.
Сторожинецькі каруселі здали на брухт
Щороку у Сторожинці, на центральній площі міста встановлюють дитячі атракціони: каруселі, різноманітні гойдалки, екстремальні розваги, батути. Вартість квитка на одну з них вартує від 15 до 30 гривень.
- Свою дитину кататися на цих атракціонах не пускаю, якісь вони не надійні - скриплять, водно що іржавілі, та й квитки надто дорогі як для такої якості, - скаржиться сторожинчанка Катерина Прокопець.
Сторожинецький міський голова Микола Карлійчук каже, що відновити атракціони в парку "Юність" - мрія і сторожинчан, і влади міста. Наразі мерія бореться з особою, котра приватизувала територію парку і довела її до цілковитого занепаду.
- Найбільша помилка, що всі демонтовані атракціони здали на брухт, хотіли заробити на тому, а їх можна було відремонтувати, оновити. Нині колишній дитячий парк, на жаль, схожий на притулок для бомжів, - каже міський голова.
Декілька років тому у мікрарайоні міста побудували чудовий дитячий майданчик. Та за рік від нього залишилися самі дошки. Майданчик відновлюють та встановлять відеоспостереження за ним, аби прикрість не повторилась. Також, на прохання сторожинчан, збудують ще один майданчик.
У Новоселиці на дитячому майданчику є відеоспостереження
Колись для дітей та підлітків у Новоселиці діяв парк атракціонів. За словами мешканців міста, гойдалок було достатньо, аби не везти дітей в парк обласного центру.

За словами міського голови Новоселиці Марії Нікорич, ремонт дитячих атракціонів здійснювали не так давно. Зараз у парку для малечі є багато гойдалок, різноманітні будиночки, гірки тощо.
– Новий майданчик встановили 2008 року, - каже пані Нікорич. - Кошти на його облаштування виділила західна філія АМГ "Агрохолдинг", а міськрада та комунальні підприємства встановили майданчик та опікуються його станом. Він діє абсолютно безкоштовно і всі батьки, які приходять до парку з малечею, можуть відпочивати там. Намагаємося, аби майданчик був у хорошому стані й щоб запобігти вандалізму, встановили відеоспостереження за ним.
Ще одна розвага для місцевих жителів - пересувні атракціони, які привозять на свята.
– Раніше встановлювали саме каруселі: великі лавки, гірки, машинки. Втім, мода на це вже добігає кінця, зараз привозять здебільшого величезні батути. Але пострибати на них – задоволення не дуже дешеве: 5 хвилин вартують 25 гривень, – каже п. Валерій. – Торік у парку все літо простояв батут для малечі, пострибати 15 хвилин на якому обходилося у 15 гривень. Незважаючи на досить високу ціну, він мав попит. Та цьогоріч поки що його не встановили.
Ольга МАКСИМЮК, Ірина БЄЛОВА, Ірина ВОРНІЧЕСА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар