
У погоні за красою жінки йдуть на різні жертви та без зайвих сумнівів спустошують гаманці. Нині трендом моди є довгі та пишні вії, тож буковинки масово кидаються до салонів краси, аби штучно зробити очі виразними та наростити вії. Не зупиняють їх ані високі ціни на послуги, ані сумнівна кваліфікація майстра, ані можливі наслідки таких процедур. Чим можуть зашкодити і чому штучні вії стали такими популярними, "Погляду" розповідали спеціалісти.
У Чернівцях попит на штучні вії лише зростає
– Нині охочих наростити вії дуже багато, - каже майстер з нарощування вій Катерина Паскар. – Навіть попри високу вартість процедури, жінки погоджуються на неї. І переважно задоволені результатом. Втім, поряд з кваліфікованими майстрами-візажистами, нарощуванням вій підробляють і аматори, які самостійно навчилися накладати штучні вії. Найчастіше вони працюють вдома і їхні послуги вартують на порядок дешевше, аніж у салоні. Але і підвищується ризик того, що вії погано триматимуться або у клієнта виникне алергічна реакція.
Скільки коштують штучні вії
Стандартне нарощування - 250-300 гривень
Об'ємне нарощування - 300-380 гривень
Корекція - 200 гривень
Зміна кольору та декор - від 100 гривень
Біозавивка вій - від 200 гривень
Бажанням зробити погляд більш виразним марили не лише сучасні жінки. Ще споконвіків, коли про косметичні засоби можна було лише мріяти, представниці прекрасної статі шукали методи нафарбувати очі підручними матеріалами, скажімо, шматочками вугілля. Вже значно пізніше, а саме на початку ХХ століття, у часи розквіту Голлівуда, актриси, які бажали, щоб їхній погляд був дуже виразним на екрані, винайшли перший прототип штучних вій. Насправді, це були не зовсім вії, а прикріплена до звичайної нитки чорна бахрома, яку приклеювали до повік. Це була громіздка, зовсім незручна та не завжди естетична конструкція: накладні псевдо вії трималися недовго, а дозволити собі такі прикраси могли лише обрані жінки. Ефект на глядачів вони справляли неймовірний, відтак працівники косметичної індустрії направили всі сили, аби зробити штучні вії більш зручними та доступними.
– Сучасні накладні вії набагато безпечніші, аніж ті, які використовували ще століття тому, - каже Катерина. - Зараз – це штучні або натуральні ворсинки (чи невеликі жмутики з них), які за довжиною та формою схожі на справжні вії. Залежно від особистих вподобань клієнта, форми ока, обличчя, стану власних вій тощо обирають, як будуть нарощувати вії та якої довжини вони будуть.
Вії приклеюють спеціальним клеєм або смолою до повік: якщо процедуру провели правильно, то відрізнити штучні вії від справжніх майже неможливо.
Загалом нарощування вій триває 2-3 години, а триматимуться вони від двох до трьох тижнів, але якщо дотримуватись певних правил.
– Накладні вії ніжні, тож терти очі або спати, притулившись обличчям до подушки, не можна. Також не рекомендують зволожувати повіки олією та користуватися жирним кремом, адже вони розчиняють клей та пишні вії можуть відпасти навіть за декілька годин після цієї процедури, - пояснює Катерина.
Поради фахівця
Як доглядати за власними віями, аби не довелося нарощувати
Хай би що не казали, а штучні вії все одно шкодять: коли їх знімають, власні вії стають ще слабшими, а також довго відновлюються. Вдома можна робити прості процедури, які забезпечать гарний вигляд віям і вам не доведеться вдаватися до нарощування.
1. Щовечора змащуйте вії рициновою олією, яку можна придбати у будь-якій аптеці. Це зручно робити спеціальною маленькою щіточкою (можна від старої туші).
2. Для зняття макіяжу використовуйте спеціальне молочко, а не просто воду з милом, адже воно може сушити шкіру повік і вії.
3. Стежте за якістю туші, якою користуєтесь.
4. Є й професійні засоби для догляду за віями: спеціальна живильна сироватка для вій робить їх густішими та довшими, втім вартує не менше 250 гривень.
Якщо ж людина бажає подовжити ефект, то за два-три тижні після нарощування потрібно зробити корекцію: майстер повинен замінити вії, які погано тримаються. Якщо ж хоче "зняти" вії, то потрібно знову звернутися до майстра, щоб він наніс на повіки спеціальну рідину, яка розчиняє клей. Це потрібно робити, аби вириваючи їх вдома самотужки, не пошкодити повіки та власні вії.
У принципі, якщо дуже виразні очі потрібні лише для однієї події, то набагато резонніше зробити просто накладні вії, які протримаються лише один день. Втім, вартуватимуть вони щонайменше вдвічі дешевше, відповідно і очі потерпатимуть від впливу штучних речовин набагато менше.
Нарощувати вії не можна тим, хто страждає від алергії
– Безпечність накладних вій прямо залежить від матеріалів, з яких їх виготовлено, - каже К. Паскар. – Натуральні вії, виготовлені з шерсті норки, звичайно, дорожчі, аніж синтетичні, втім, їх вважають гіпоалергенними. Клей, яким кріплять вії, також має бути на натуральній основі, оскільки він торкається чутливої шкіри повік. Найчастіше використовують клей з каучуку або інших природних смол, в принципі вони рідко викликають подразнення.
Але людина може протестувати, чи підходять їй підібрані майстром матеріали та попросити накласти декілька штучних вій та походити з ними добу: якщо алергії немає, то можна сміливо продовжити нарощування.
За словами косметолога Валерії Тищук, вирішувати, нарощувати чи ні штучні вії, потрібно дуже ретельно.
– Хоча майстри й запевняють, що протипоказань для цієї процедури майже немає, це зовсім не так. Не бажано робити нарощування вій алергікам, а також людям, які часто страждають на захворювання очей: різноманітні кон'юнктивіти, надмірне виділення сліз, запалення слизистої оболонки ока, набряки тощо. В жодному разі не можна робити нарощування, якщо відчуваєте, що застудили око.
У Чернівцях наростити вії вартує від 200 до 380 гривень. Втім, попри високу вартість жінки часто роблять цю процедуру
Окрім того, варто звернути увагу, чи охайний майстер, який буде робити процедуру, як облаштоване його робоче місце, поцікавтеся, чи він дезінфікує інструменти після попереднього клієнта. Річ у тім, що навіть якщо спеціаліст використовує найкращі матеріали, він може занести на слизову оболонку ока інфекцію, тоді може виникнути запалення, лікуватися від якого потрібно дуже довго.
Ірина ВОРНІЧЕСА
Чи варто нарощувати вії
"За"
1. Нарощені вії роблять очі виразними, для цього навіть не потрібно фарбувати їх. Це економить час та косметичні засоби. Якщо майстер використовує клей чорного кольору, не потрібно навіть підводити очі олівцем.
2. Якщо вії якісні, то вони можуть триматися досить довго, витримувати різноманітні екстремальні умови: ультрафіолет, купання у басейні, сауну, спортивні тренування тощо.
3. Майже всі матеріали, які зараз використовують зараз для нарощування вій, позиціонують як гіпоалергенні, а також такі, які не мають запаху. Тож вони не повинні зашкодити здоров'ю людини.
4. Широкий асортимент штучних вій дозволяє змінювати образ, коригувати форму ока тощо.
5. Правильно підібрані вії не мають ефекту "театральності", а виглядають цілком природно.
"Проти"
1. Витрати на нарощування вій та корекцію значні, тож економія на косметиці, якої під час їхнього використання майже не потрібно, досить відносна.
2. Неякісні матеріали можуть спричинити алергічну реакцію.
3. Протипоказання до нарощування вій мають алергіки, ті, хто страждає на гострі або хронічні захворювання очей або слизової оболонки.
4. Є ризик, що майстер під час здійснення нарощування може занести інфекцію в око.
5. Якщо робити нарощування у кваліфікованого майстра, воно обійдеться досить дорого.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар