
Політики і експерти висловили свої думки щодо подальшого розвитку подій в Україні.
1. Силове придушення Євромайдану
Варіант вирішення ситуації перший, який є найгіршим: спроба силового придушення Майдану. Такий підхід тягне шалені ризики.
- Якщо гарячі голови порадять придушити, роздавити, введуть внутрішні війська, то почнеться хаос, розгін, репресії. Тоді, власне, це призведе до економічного і політичного колапсу, - вважає психолог, конфліктолог Тигран Григорян.
- Жодного виходу у влади і опозиції на сьогодні немає, окрім переговорів. Ми в нашій країні приречені демократичним шляхом будувати незалежну Україну. Будь-який рух в сторону насильства ставить під загрозу територіальну цілісність і існування нас в наших кордонах, - додавє колишній голова СБУ Ігор Смєшко. Отже, ліквідація та зачистка Майдану залишається реальною, але малоймовірною.
2. Переговори
Більш вірогідний і вигідний всім сторонам сценарій - все ж таки переговори. Зокрема, влада говорить про зняття блокади з урядових будівель, опозиція наполягає на виведенні "Беркуту" з центру столиці та звільненні з в'язниць своїх активістів. Фахівці бачать саме такий старт обов'язковим.
- По-перше, це безумовне покарання всіх винних в цьому злочині. По-друге, негайний "круглий стіл". "Круглий стіл", як на мене, повинен бути під головуванням чинного президента за участю трьох колишніх президентів, представників політичних партій, які є в парламенті, знаних і визнаних представників громадських організацій, які повинні мати підтримку, в тому числі, і протестувальників, - заявив Ігор Смєшко в інтерв'ю ТСН.
ЄС закриє в’їзд українським чиновникам, якщо не покарають винних у розгоні Євромайдану
Однак, про що домовлятися? Люди закликають до відставки президента, що є малоймовірним через відсутність легітимних підстав.
- Є необхідність дострокових парламентських і президентських виборів. Звичайно, на нових законах. Ті закони, які зараз є, це не закони про вибори, це закони про невибори. Це закони про те, як намалювати результат, - переконує політолог Костянтин Матвієнко.
3. Підписання угоди з ЄС
Ще одним фактором заспокоєння ситуації є підписання угоди з Євросоюзом. Це заспокоїть мільйонні майдани, які очолені опозицією, але малокеровані нею. Однак рух до ЄС має один суттєвий нюанс. На думку політолога Юрія Рубана, це бідність українців і слабка економіка України.
4. Майдан продовжує стояти
І нарешті останній варіант розвитку подій - ні крові, ні переговорів. Зокрема, влада продовжує ігнорувати важливість протесту на Майдані і арештовує людей. Опозиція продовжує звертатися до світових держав та організацій із закликом підтримати революцію, засудити дії української влади, заморозити рахунки високопосадовців та заборонити їм в'їзд закордон. Майдан продовжує стояти на морозі. Саме це мусить підштовхувати еліти до активного врегулювання конфлікту.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар