Так стверджує педагог Василь Ліщук
Надія КАРБУНАР
karbunar@i.ua
Відомий у світі педагог Тоні Бузан писав, що кожна новонароджена дитина має задатки геніальності. А от чи розвинуться вони – цілком залежить від батьків. Педагог із Хмельниччини Василь Ліщук у презентованій у Чернівцях книзі «Материнська школа» дає практичні поради як виховувати дітей із раннього віку та формувати в них читацькі вміння.
– Мої висновки стосовно розумового розвитку малюків випливають із практичного досвіду виховання власних п’ятьох дітей і багатьох онуків, – розповідає пан Ліщук.
Так, середущу доньку В. Ліщук навчив читати в три роки, і у п’ятнадцять вона закінчила школу з відзнакою, молодшого сина – у два роки, і він закінчив школу у чотирнадцять також із золотою медаллю, а на підготовку уроків витрачав не більше, ніж півгодини. А онучка опанувала науку читання ще до того, як навчилася говорити. Так може кожна дитина, запевняє пан Ліщук, і радить батькам не пропускати жодної хвилини. Малюкові потрібно показувати та називати літери вже з трьох місяців. На ранньому етапі розвитку мозок вбирає все, як губка. Саме в цей період необхідно закладати здібності та вміння, формувати характер, бо у шкільному віці дитину вже можна тільки перевиховати.
Буковинським владникам та освітянам книга В. Ліщука сподобалася. За їхньою ініціативою, вже з наступного року «Материнську школу» роздаватимуть матерям у пологових будинках.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар