
Як повідомляв vidido.ua раніше, у Сторожинецькому районі чоловіка вкусила змія.
Чоловік натрапив на гадюку, проте замість того, аби її оминути, вирішив зробити знімок на пам’ять, повідомляє телеканал "Чернівці". Змія виявилась спритнішою і вкусила чоловіка, внаслідок чого він і потрапив до районної лікарні.
Сергій разом з дружиною та дитиною вирішив відвідати племінницю у дитячому таборі, після чого разом з родиною пішли по гриби. Коли чоловік побачив змію, як справжній фотограф, вирішив зробити світлину на пам’ять, плазун вирвався та вкусив чоловіка за палець. Сергій зрозумів, що спіймав отруйну змію, коли відчув жар та погіршення самопочуття, гадюку ж не випустив, привіз із собою до лікарні, аби надати медикам причину недуги.
У Чернівецькій області чоловіка вкусила змія, коли він збирав гриби
- Через кілька хвилин палець опух, повезли одразу в лікарню, так нормально. Всі швиденько допомогли, все відмінно. Думав, на пам'ять. Уже точно, на довгу пам'ять, - розповідає потерпілий.
Самопочуття Сергія наразі приходить до норми, за 3-4 дні його планують виписати. Головний лікар Сторожинецького району каже, що загалом випадки укусів людей зміями тут поодинокі.
Як надати першу допомогу при укусі гадюки
Існує чіткий протокол надання першої медичної допомоги при укусі гадюк. Та не завше є умови для того, аби чітко дотриматися усіх його пунктів. Перш за все, одразу після укусу постраждалого треба покласти у горизонтальне положення, аби він якомога менше рухався (бо тоді отрута інтенсивніше всмоктуватиметься у кров). Далі необхідно витиснути з ранки кров із отрутою та відсмоктати її. Робити це може як сам постраждалий, так і той, хто у цей момент є поруч із ним (у Європі від такого методу відмовилися, там, аби видобути з рани отруту, використовують спеціальні одноразові відсмоктувачі). Кров із отрутою радять виплюнути, а ротову порожнину прополоскати розчином марганцекислого калію або содою. Та навряд чи всі ходять до лісу із содою у кишені. Добре, якщо знайдеться хоча б пляшка води. Коли людину кусає змія, вона та всі, хто поруч, перш за все відчувають страх, від якого у роті пересихає. Якщо ж відсмоктувати отруту, на пересушеній слизовій утворюються мікротріщинки, через які вона може потрапити у кров. Тож рот добре прополоскати не лише після того, як відсмоктали з ранки отруту, а й до того, щоб зволожити слизову. Відсмоктування отрути ефективне лише у перші 10 хвилин після укусу. Якщо у роті є рани, чи людина має хворі ясна (пародонтоз), то надавати допомогу таким чином не можна.
На рану необхідно покласти асептичну пов'язку, а укушену кінцівку – знерухомити (накласти шину чи фіксуючу пов'язку). Потерпілому потрібно якнайбільше пити. Якщо вкусила гадюка, не слід накладати на уражену кінцівку джгут.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар