
Кажуть, найщасливішими є ті люди, які з жалем залишають свою оселю і радісно до неї повертаються. Запорукою такого щастя є вдалий інтер’єр. Саме тому "Погляд" звернувся за порадами до художника і дизайнера моди Світлани Крачило.
– Світлано, якою буде головна порада буковинцям, які хочуть освіжити набридливий інтер’єр?
– Коли людина взялася за перший капремонт своєї оселі, то одне з ключових її завдань – ретельно продумати інтер’єр. Це щоб потім не виникало дискомфорту і бажання щороку усе кардинально змінювати, бо вважаю, на це не варто постійно витрачати життєві сили, час і гроші.
Модні ідеї
"Мій лак для нігтів – мистецтво"
Юлія Косівчук, художник
Коли закінчується полотно і фарби – малюю лаком для нігтів на пляшках! Таке зробити легко і просто, головне – бажання.


Як на мене, можна щось оновлювати в оселі відповідно до стилю та побажань лише тоді, коли інтер’єр відповідає духу господаря.
– Стилів є безліч, чи мають вони "вік споживача"?
– Усе залежить не від віку людини, а її внутрішнього стану. Адже, буває, молодь вибирає класичний стиль з якимись колонами, пелястрами, позолотою тощо, а старші люди просто-таки вимагають молодіжний хай-тек, оскільки не хочуть зайвих предметів та мати клопіт з прибиранням ліпнини. В принципі помпезний класичний стиль і його багатий декор навантажує інтер’єр, я б собі такого не хотіла.
– Коли визначаєшся з дизайном оселі, то варто робити ставку на естетику чи функціональність?
– Треба максимально гармонізувати усе довкола, щоб в хаті було і красиво, і функціонально, і комфортно. Якщо не впевнені у власних силах щодо інтер’єру, то краще звернутися до фахівців, попередньо ознайомившись з їхніми роботами.
– До якого стилю масово тяжіють буковинці?
– Найбільше буковинці полюбляють помпезність класичного стилю з балясинами, пелястрами, колонами, канделябрами – одні назви лише чого вартують. Звичайно, є й такі люди, які прагнуть оточувати себе комфортними для життя речами й обирають стиль хай-тек, правда, таких не багато.
Ольга ШУПЕНЯ
Чисту форму можна доповнювати тінню
Коли поєднувати біле з білим, цікаво цю чисту форму доповнювати тінню. Тобто розмістити стіл (комод, тумбу) і вази (цукерниці, фруктовниці) так, щоб на них потрапляли прямі сонячні промені й під час переміщення сонця відбуватиметься зміна тіні і її графіки на столі. З’являється така собі інтрига. Саме цей столик пасуватиме стилю хай-тек або поп-арту з елементом еклектики. Його можна розмістити на веранді або в їдальні.
До речі, білі вази можна зробити власноруч, використавши різні скляні пляшки, келишки, склянки, банки... Спершу треба їх добре помити, просушити і нанести якісну художню грунтовку з допомогою губки. Коли посуд підсохне – полакувати. Як варіант, можна взяти спеціальну емаль для скла або олійну фарбу, розведену до певної консистенції відповідним розчинником, залити її в пляшку, потрусити, щоб фарба рівномірно розподілилася, злити решки фарби і залишити у вертикальному положенні, доки не висохне. Але пам’ятайте, якщо фарбуєте ємності зсередини, то вони замість матового насиченого кольору матимуть блискучий, із відтінком кольору скла.

Вуличні дерева "ростуть" навіть в хаті
Функціональні дерева-полички можуть бути і в коридорі, і в кімнатах. Добре "вписуються" в хай-тек, також підійдуть якомусь довільному стилю, що допускає експерименти.
Оригінально такі деревця виглядатимуть у фольковому стилі, це якщо профарбувати стовбур природним коричневим кольором, унизу зробити традиційну вапняну побілку, кілька яблук додати, внизу поставити велосипед і ось вам – українська яблунька.


Авангардна біла вітальня
Такий поп-арт з класикою доречний у вітальні. Білий оживає за рахунок яскравих кольорів, вдалим є доповнення композицією картин. Про класичний стиль свідчить білий столик із натяком на балясини, але в поєднанні з активними кольоровими елементами виглядає такий дизайн авангардно.

Японський дух української оселі
Такий скляний столик для інтер’єру в японському стилі – не проблема. Адже сьогодні у Чернівцях практично будь-які малюнки виготовляють на склі. Потім треба продовжити обраний малюнок для столика – на стіні, від одвірків дверей.

Мішковина просить нейтрального кольору
Змінити настрій оселі може звичайна мішковина. Правда, колір мішковини потребує нейтральних барв у інтер’єрі – фолькові кольори (коричневі, відтінки бежевого) або теплосірі, тобто сіро-зелені, сіро-бежеві. Оскільки на контрасті з активними кольорами вироби з мішковини виглядатимуть не виграшно.

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар