
У пісні з відомого мультфільму радять їсти кокоси та жувати банани, аби жити весело. І недарма. Заморські фрукти містять чимало корисних речовин, вітамінів та мінералів. Щоправда, шлях, який долають екзотичні плоди, доки сягають наших ринків, такий довгий, що виникає запитання, чи залишається в них бодай щось поживне. І чи не доводиться разом з вітамінами споживати хімікати, адже поміж людей ходять легенди про те, скільки разів фрукти обприскують.
- Левову частку екзотичних фруктів, які продають на наших ринках, і справді завозять з далеких країн. Аби потрапити на наші ринки, вони долають багато тисяч кілометрів, лише час транспортування іноді сягає декількох тижнів, - розповідає продавець фруктів Сергій Мордюк. - Тому, аби зменшити втрати від псування, їх часто зривають ще зеленими та справді обробляють спеціальними речовинами. Окрім того, створюють спеціальний рівень температури та вологості у транспорті, в якому перевозять. Для дозрівання використовують і спеціальний газ, скажімо, етилен. Коли фрукти вже потрапляють до нас, ми намагаємося також підтримувати оптимальні умови, зазвичай фруктові бази або навіть просто контейнери на ринку утеплюють та ретельно стежать за температурою. Загалом, намагаємося брати невеликі партії фруктів, аби не довелося їх нічим додатково обробляти.
Та незважаючи на страхання про шкідливість заморських фруктів, попит на них чималий, особливо у передноворічний час.
Ірина ВОРНІЧЕСА-БАРАШКІНА
Коментар фахівця
Всі фрукти потрібно добре мити
Звичайно, фрукти та овочі, особливо імпортовані, обробляють різноманітними засобами, аби вони могли довше зберігатися. Тому у крамниці або на ринку обов’язково потрібно просити посвідчення якості, яке гарантує, що фрукт безпечний для споживання. Але всі заморські плоди перед споживанням обов’язково потрібно добре мити проточною водою.
Часто трапляється, що на прилавки викладають вже зіпсовані фрукти і продають їх, скажімо, по акції. Це грубе порушення всіх норм та правил торгівлі, про яке потрібно вказати у книзі скарг та пропозицій, повідомити адміністратора або звернутися до нашої інспекції. Купувати такі фрукти ні в якому разі не можна, адже так ми лише стимулюємо торгівлю неякісним товаром.
Також потрібно звертати увагу на інформацію про товар, виробника та країну походження, ці дані обов’язково мають бути доступними.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар