
Незабаром Великдень, а після цього стартує сезон весіль. Для подібних виходів у своєму гардеробі кожна жінка має відповідну сукню. Чоловікам може згодитися смокінг або ж вишуканий костюм.
Втім, смаки змінюються разом із модою, і що приховувати, фігура також, і щораз купувати сукню досить-таки затратно. До того ж, часто вдягати одну і ту ж сукню хочуть не всі. Тому переважно вбрання на один вечір вигідніше взяти напрокат. Тим паче, що порівняно із вартістю нової сукні, прокат вартує не багато.
- Від 150 до 250 гривень беремо за прокат жіночих вечірніх суконь, - розповідає чернівецька кравчиня та дизайнер Лілія Ротар. – Щоправда, їх у нас не так багато, більше намагаємося шити на замовлення. Всі моделі у нас ексклюзивні, нічого не повторюється. Тому такого, щоб дві панянки на одному вечорі були в однакових сукнях, бути не може.
Вартість прокату сукні залежить не лише від ціни матеріалу, складності пошиття, а й від того, який раз сукню здають на прокат. Перший раз зазвичай дорожче й може вартувати до 600-700 гривень. Принаймні стільки попросили за прокат у чернівчанки Юлії Продан.
Одяг для Папи Франциска шиє українка
- Я терміново шукала довгу вечірню сукню, - розповідає Юлія. - Готова була навіть придбати те, що сподобається, але чогось цікавого й оригінального у магазинах знайти не могла й випадково зайшла у салон прокату суконь. Там мені запропонували сукню пошиту у Штатах. Оскільки це був перший "прокат", то просили за неї 600 гривень, але я сказала, що це для мене задорого і мені знизили до 400. У принципі за такі гроші нову сукню не купиш, а вбрання справді було вишуканим та елегантним.
- Віддавати у тимчасове користування сукню, яка вартує, наприклад, 800 гривень і 500 умовних одиниць за однаковою ціною не можна, - каже власниця салону-магазину Галина Богуцька. - Але взяти вечірню чи коктейльну сукню напрокат може кожен. Строки повернення вбрання досить різні. У мене, наприклад, часто жінки беруть сукні у четвер-п'ятницю, а повертають у понеділок-вівторок.
Про стан сукенок дбають самі власники одягу, адже вони зацікавлені в тому щоб вбрання якомога довше мало товарний вигляд.
Якщо з прокатом жіночого вбрання проблем у Чернівцях немає, то чоловічі смокінги і фраки знайти важко. Пані Галина пояснює, що віддавати у тимчасове користування костюми для чоловіків не вигідно, оскільки його обслуговування дороге. Приміром, хімчистка піджака вартує близько ста гривень.
Віталія КОЗМЕНКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар