
Перша згадка про село датується 1433 роком. Тож цьогоріч тут святкуватимуть ювілей - 580 років. До цієї важливої дати у селі встановлять ковану скульптуру, а місцеві зможуть відвідати цікавий концерт.
Є декілька версій походження назви: від молдавських грошей "бань", які збирали турки на сторожовому посту, та від турецького слова "бан", що означає "намісник". Також "баниловом" називали спеціальний пристрій, в якому виварювали сіль, адже біля місця, де це робили, будували собі хати. На території села знаходили знаряддя праці первісних людей, рештки стародавніх поселень і навіть римські монети.
У Чернівецькій області фореллю з села Банилів годують всю Україну
Історія Банилова дуже багата, чимало його вихідців прославилися. Серед них є і іммігранти в Канаду. Зараз обдаровані школярі Банилова навіть отримують премію імені двох іммігрантів Василини та Штефана Мойсея.
1883 року у селі збудували Свято-Успенську церкву, яка діє до сьогодні. Оскільки у Банилові було чимало поляків, до середини ХХ століття був і костел.
388 банилівчан вивезли з села під час репресій 1941, 1944 по 1950 рр. Деякі так і не повернулися.
Банилівчани намагаються берегти свою історію. Тут навіть є Музей історії села, яким опікується сам сільський голова, щоправда, приміщення потребує капітального ремонту.
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар