
Уночі проти 29 червня у галереї Ратуші відбувся фестиваль короткометражок «Відкрита ніч. Дубль 17». П’ятдесят п’ять фільмів одночасно транслювали у двадцяти чотирьох містах України, а також у столиці Польщі Варшаві.
Переглянути роботи молодих українських режисерів, акторів і операторів прийшло близько півтори сотні чернівчан. Хтось приходив на годину-другу і йшов, а хтось дивився стрічки до п’ятої ранку. Другі ґрунтовно готувалися до кінопоказу під відкритим небом, приходили з печивом до кави чи чаю, якими пригощали безкоштовно, кариматами і пледами. Адже вночі було досить прохолодно. Завершили транслювати фільми у ратуші близько четвертої ранку, а до п’ятої тривало он-лайнове закриття.
- Цьогоріч на фестивалі представлено чимало воєнних фільмів, - каже засновник фестивалю «Відкрита ніч» режисер Михайло Іллєнко. – Зокрема, стрічки об’єднання режисерів «Вавилон 13», які фільмували події на передовій під час майдану, знімали ризикуючи життям. Їх відзначили спеціальним дипломом фестивалю «За громадянську позицію, мужність і героїм».
Документальні кадри різних режисерів з «Вавилону 13» нагадали глядачам недавні події на майдані. Після демонсрації деяких з них у галереї чулися викрики «Слава Україні», а у відповідь присутні хором відповідали «Героям слава».
- Ми ще не встигли відгукнутися на цю драму, але ознаки вже є, - каже М. Іллєнко.
Також чернівчани мали можливість голосувати за стрічки, які сподобалися найбільше.
- Анкет після завершення «Відкритої ночі» зібрали близько вісімдесяти, - розповідає один із організаторів фестивалю короткого метра у Чернівцях Ярослав Левицький. – Найбільше чернівчан проголосували за фільм «Зупинка», який оргкомітет у Києві нагородив спеціальним призом і відзначив дипломом за найкращий ігровий фільм.
Грн-прі фестивалю здобула стрічка «Заповіт» Кристіана Жерегі. Самого режисера на святковій церемонії у Києві не було, оскільки в якості стрільця-медика долучився до 25-го спеціального добровольчого батальйону територіальної оборони Збройних сил України «Київська Русь».
Віталія КОЗМЕНКО
Думки вголос
Які враження після ночі кіно у дворику Ратуші?
Дуже радію, що мала можливість відвідати "Відкриту ніч" у Чернівцях. Було затишно, літньо, кіношно, і... так по-українськи. Насправді, вражена. Ніколи не думала, що ми - українці, можемо знімати таке кіно. Тішить, що в кількох хвилинах відео автори розповідали цілі історії та порушували соціальні проблеми. Якийсь один фільм відзначити не можу, бо сподобалося багато.
Вразила короткометражка «У пеклі» з циклу фільмів об’єднання «Вавилон 13». Ця стрічка нагадала, що насправді боротьба триває. Герої Небесної сотні залишилися у пам’яті, а працювати далі і будувати країну – нам, ніхто за нас цього не зробить.
Був до кінця фестивалю, протягом ночі хтось йшов, інші приходили, до ранку залишилося не багато людей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар