КНДР, Куба, Іран, Судан, Сомалі, М'янма і Зімбабве зараховані Сполученими Штатами до розряду країн, де найсерйозніше порушуються права людини. Такий перелік держав міститься в обнародуваній черговій доповіді про дотримання прав людини в світі за минулий рік, який був підготовлений Держдепартаментом США.
За його оцінкою, гірше за все право людини забезпечуються в тих країнах, де "влада концентрується в руках непідзвітних нікому правителів".
Росія в документі піддана критиці, поряд з Китаєм, Пакистаном, Афганістаном, Іраком і ще декількома державами.
За оцінкою Держдепу, в КНР послужний список в області прав людини "залишається поганим, а в деяких областях навіть погіршав".
У Білорусії, як вважають автори документа, спостерігається "подальше обмеження громадських свобод, у тому числі свободи преси, слова, зборів, асоціацій і свободи релігії".
До Грузії, як видно з документа, США налагоджені менш критично. У доповіді наголошується, що президентські вибори, на яких Михайло Саакашвілі був переобраний на новий термін, по оцінках спостерігачів, в цілому відповідали стандартам ОБСЄ.
В той же час вибори були відмічені лавою серйозних проблем. Зокрема, поступало багато повідомлень про залякування виборців і надання на них тиску. У доповіді також наводяться дані про "політично мотивовані затримання" людей. Цікаво, проте, що грузинська влада при цьому навіть і не згадуються.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар