
В Україні 25 лютого офіційно стартувала виборча кампанія. Саме з цього дня починається висування охочих стати президентом України. Але це лише офіційна дата початку, насправді підготовка до виборів триває вже не перший місяць.
- ЦВК, починаючи з 22 лютого, впритул займається підготовкою позачергових виборів президента, призначених на 25 травня, – заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський. - Будучи одним із небагатьох, разом із Верховною Радою, легітимних державних органів, комісія гарантує українському народу проведення виборів президента цілком відповідно до міжнародних виборчих стандартів і законодавства України.
У виборах президента можуть взяти участь усі потенційні кандидати, яких назве і підтримає суспільство. Також наразі немає законних чи конституційних перешкод для участі будь-кого у виборах.
Сума грошової застави для реєстрації кандидата в президенти становить 2,5 мільйона гривень. Загалом згідно з кошторисом, на проведення виборів потрібно 1,965 мільярда гривень, і бюджетний комітет ВР попередньо затвердив відповідні зміни до держбюджету.
Наразі відкритим залишається питання кандидатів, які братимуть участь у виборах. Так, неодноразово про своє бажання взяти участь у виборах президента заявляв лідер партії «УДАР» Віталій Кличко. Про намір балотуватись оголосив також екс-голова Харківської ОДА Михайло Добкін. Проте СБУ порушила кримінальну справу за фактом посягання на територіальну цілісність. В якій фігурують Добкін і мер Харкова Кернес.
Одразу після виходу із в’язниці Юлія Тимошенко не заявляла, що має намір йти у президенти. Хоча згодом появилася інформація, що вона стане одним із кандидатів на високий пост в Україні. Окрім вказаних є ще кілька відомих українців, які не проти того, аби взяти участь у виборчих перегонах. Зокрема Олег Ляшко, Наталія Королевська, Петро Симоненко. Щодо кандидатів від Партії регіонів, то наразі найактивніше обговорюють Сергія Тігіпка, Олександра Єфремова та Олександра Вілкула.
Щодо виборчого процесу в нашій області, то аби він стартував, ЦВК має створити окружну виборчу комісію, визначити округи тощо. Поки що цей процес ще триває і невідомо коли закінчиться. Натомість, у березні відбудуться проміжні вибори до обласної ради.
– 23 березня відбудуться проміжні вибори на 14 виборчому окрузі у Заставнівському районі до обласної ради. Замість колишнього депутата обласної ради від ВО «Свобода» Степана Спіжавки, який помер, – розповів голова ТВК Чернівецької області Іван Журавля. – Наразі не зареєстровано жодного кандидата у депутати, лише один подав відповідні документи – це Віктор Томак, від ВО «Свобода», тимчасово непрацюючий.
Загалом на окрузі сформовано 9 виборчих дільниць у селах Вербівці, Веренчанка, Яблунівка, Кадубівці, Малий Кучерів, Товтри, Юрківці.
Щодо президентських виборів, то останній термін подачі документів у Центральну виборчу комісію для реєстрації кандидатів у президенти – 4 квітня.
ЦВК повинен до 15 березня створити 225 окружних виборчих комісій на підставі подань кандидатів у президенти. До складу кожної комісії можуть бути включені не менше 12 членів – по два від кожного кандидата.
Окружні комісії своєю чергою мають до 4 квітня створити дільничні виборчі дільниці, і до 21 квітня – дільничні виборчі комісії. До складу дільничних комісій також може входити не менше 12 членів – по два від кожного кандидата.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар