
Придбання путівки не варто відкладати на останній день, узгодьте усе якнайшвидше. Поцікавтеся думкою дитини та вирішіть, де вона відпочиватиме – у місцевому таборі чи на морі.
В обох випадках маєте можливість придбати путівку дешевше, звернувшись до обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
- Якщо людина працює чи то у державній, чи у приватній структурі і сплачує страхові внески, то, згідно із законодавством, раз на рік вона може звернутися до нас і заявою на оплату частини вартості путівки для дитини, - розповідає завідувач відділу виконавчої дирекції Чернівецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності Наталія Кушнірюк. – Цього року така частина складатиме 798 гривень. Загалом на цей напрям виділили 5,025 млн. грн., орієнтовно суми має вистачити на усіх охочих. Решту сплачуватимуть державні чи місцеві бюджети, підприємства, профспілки або сама особа.
Щороку формують перелік таборів, котрі погодили фінансування через Фонд соцстраху, розповідає пані Наталія. Серед них є як місцеві, так і табори на морі. Батьки обирають самостійно, зважаючи на власні можливості, адже фонд займається лише фінансуванням, а не організацією оздоровлення. А отже домовлятися зі структурою, яка «доплачуватиме» за путівку, доведеться самостійно.
- Щоб фонд профінансував частину путівки, мати чи батько мають за місцем роботи написати заяву на ім’я комісії соцстраху або уповноваженої особи, - пояснює пані Наталія, - потім ця заява потрапляє до нас. Кількість таких путівок на організацію не є обмеженою, їх можуть видавати на усіх дітей у родині віком від 7 до 18 років.
Чернівчанка Лариса Стасик попередніми роками регулярно оздоровлювала сина у місцевих таборах, оплачуючи путівки навпіл із соцстрахом. Проте з кожним роком, каже жінка, ціни на путівки зростали, а ось якість таборів не поліпшували, подекуди навпаки, ставали дедалі гіршими.
- Коли приїздила навідати сина, то вкотре переконувалася, що діти належать самі собі, - розповідає пані Лариса, - Так звані «вожаті» за ними майже не дивилися, займаючись власними справами. Та й умови проживання залишали бажати кращого: просілі радянські ліжка, заржавілі раковини, туалети на вулиці, поламані шафи та тумбочки тощо.
Рік тому Лариса Стасик віддала сина до табору на море, а сама із чоловіком відпочивала на сусідній базі.
- Довелося витратити більшу суму, ніж зазвичай, проте задоволеними залишилися усі, - ділиться пані Лариса. – За дитиною дивилися постійно, і у цьому могла переконатися у будь-який момент. Там із дисципліною набагато суворіше, ніж у деяких «наших» таборах. Цього року знову плануємо відпочивати на морі: сина – до табору, а ми з чоловіком – до турбази.
Сьогодні путівки до табору на море вартують недешево – від кількох тисяч гривень за зміну (18-21 день) і до майже 17 тис. гривень у славнозвісному «Артеці».
- Залежно від зміни, путівки у табір на 21 день вартуватимуть від 3 до 5 тис. грн., - розповідає директор табору на Арабатській Стрілці Володимир Сандуляк. – У вартість входять проживання, харчування, організація дозвілля та екскурсії. За бажання батьки можуть проживати на сусідніх базах відпочинку – від 150 грн. на добу за людину або винайняти собі житло, що обійдеться значно дешевше.
Путівки до табору краще замовляти попередньо – до початку літа, обумовивши спосіб оплати – на місці чи переказом. Збираючи дитину до табору на морі, необхідно мати із собою такі документи: довідку про стан здоров’я від лікаря, імунізаційний паспорт щеплень зі школи та копію свідоцтва про народження.
Ольга КРУЧКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар