
У березні планують масштабну демобілізацію військових, яких призвали на службу під час четвертої хвилі мобілізації. Близько 40 тисяч осіб мають повернутися з війни до своїх сімей. В Україні досі не оголосили сьому хвилю мобілізації, і хто замінить дембелів, наразі невідомо.
Тим часом замість мобілізації в Україні триває масштабна кампанія по залученню добровольців на військову службу за контрактом. Аби привабити чоловіків, контрактникам збільшили зарплату до семи тисяч гривень та розширили пакет соціальних послуг. А ще військкомати працюють над тим, аби залишити на службі за контрактом військовослужбовців із четвертої хвилі мобілізації. Для них навіть діють окремі умови. Зокрема, вони можуть підписати контракт на шість місяців.
Відбір контрактників на військову службу в Україні відбувається за схожою схемою, як під час мобілізації. На кожну область дали рознарядку, скільки потрібно набрати контрактників. У військкоматах припускають, якщо охочих наберуть достатньо, мобілізацію проводити не буде потреби.
Наразі із Чернівецької області відрядили до військ 135 буковинців-контрактників. Це лише 35% від завдання Генштабу.
– Серед контрактників є 30 осіб, які вже брали участь в АТО, – каже обласний військовий комісар Віталій Чурай. – Також зголосилися служити за контрактом близько 20 жінок.
Військкомати сподіваються, що до кінця березня відправлять на військову службу за контрактом ще 100 буковинців.
135 буковинців-контрактників відрядили до війська із Чернівецької області. Це лише 35% від завдання Генштабу
За підрахунками, якщо всім областям вдасться виконати план по набору контрактників, їх не вистачить, аби замінити демобілізованих. Це – лише чверть від заявлених потреб.
За словами міністра оборони Степана Півторака, навесні планують відпустити з війни близько 40 тис. людей. Перспектива військкоматів, домогтися співвідношення контрактників з мобілізованими приблизно 70% до 30%.
Власне, обласний військовий комісар, вважає, що заміна мобілізованих на контрактників, навіть якщо співвідношення їхнє буде меншим, матиме кращий результат. Адже за контрактом йдуть служити люди, які хочуть це робити. Також із війська звільнятимуть «аватарів», військовослужбовці, які схильні до вживання алкоголю та наркотичних речовин. Вони створюють серйозні проблеми у військових частинах. Крім того, на них витрачають ресурс, який можна було б залучити на виконання бойових завдань.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар