
"Погляд" неодноразово повідомляв про хаотичну забудову генделиками міських парків. Останнім часом дійшло вже до того, що місця для відпочинку чернівчан стали схожими більше на базари. Ба більше, парки та сквери перетворилися на такі собі парковки для авто не простих смертних.
Чи то численні публікації у пресі й обурення чернівчан подіяли, чи, може, народні обранці нарешті схаменулися – на останній сесії міськради ухвалили рішення, яким наклали мораторій на встановлення так званих малих архітектурних форм (МАФів) у парках. Щоправда, наразі тільки у двох – культури і відпочинку ім. Шевченка та "Жовтневому".
Зауважимо, заборонити ставити у парку генделики попросив сам директор парку Шевченка Юрій Венгринюк, мовляв, того, що вже є, відвідувачам вистачить цілком.
63,5 га становить загальна територія парку "Жовтневий". Майже третина території наразі у занедбаному стані
"Погляду" своє прохання до депутатів пан Венгринюк пояснив тим, що нині на території парку і без того чимало різних закладів харчування й торгівлі. Їх достатньо, аби обслужити всіх відвідувачів. А якщо і далі встановлюватимуть нові, то парк перетвориться на базар. Щодо проблеми з паркуванням авто, то, запевнив директор, її вже давно вирішили – на в'їзді поставили чергувати охоронця, а на територію парку пускають тільки вантажівки з товаром й лише пізно ввечері.
Аби не морочитись зайвий раз, депутати Чернівецької міськради вирішили поширити дію мораторію й на другий за популярністю й найбільший за територією парк "Жовтневий". Однак керівництво цього парку рішення сесії сприйняло не так радісно.
– Мене ніхто не питав, чи потрібна заборона на встановлення МАФів на території "Жовтневого". Тепер парк не матиме на чому заробляти, – коментує мораторій директор КП "Парк "Жовтневий" Микола Строкань. – Територія парку дозволяє встановлення більшої кількості торговельних точок без шкоди для відпочивальників й самого парку. Із того, що вже працює тут, щомісяця маємо додатково майже тринадцять тисяч гривень прибутку. Тут, на відміну від парку Шевченка, немає муніципальних споруд, як ось Літній театр чи майданчик для цирку, на експлуатації яких можна заробляти. Вважаю, рішення депутатів, щодо цього парку було неправильним. Підприємців у "Жовтневий", навпаки, треба запрошувати. А зараз ввели мораторій, водночас вимагають, аби парк сам на себе заробляв, аби зменшити видатки на нього з міського бюджету.
Зауважимо, дія мораторію не розповсюджується на вже чинні МАФи чи розпочате будівництво. Проте якщо господарі крамничок в парках захочуть їх реконструювати чи розширити, доведеться брати спеціальний дозвіл у департаменті містобудування, а чи дати його – вирішуватимуть депутати на сесії.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар