
Нині ціни на товари для дітей захмарні. Якщо говорити про одяг чи меблі, то в цінах вони практично не поступаються дорослим. Особливо якщо говорити про якісні речі. Звичайно ж, можна знайти дешевий ширвжиток, проте зекономивши раз, можна потратити набагато більше на лікування проти алергії та інших проблем, викликаних неякісними матеріалами. Якщо купувати якісний товар, то потрібно витратити чимало грошей. Стартовий набір – коляска, ліжечко та перший одяг – відразу забере 9-12 тисяч гривень, а потім будуть перші іграшки, перший посуд, нова коляска для прогулянок, взуття і ще багато чого, на що у сумі доведеться витратити не менше.
Тому молоді батьки шукають різноманітні способи хоч якось заощадити. Хтось купує лише в мережі й намагається натрапити на знижку від відомих брендів, хтось зичить речі у родичів та знайомих, чиї діти вже виросли з ліжечок та колясок, дехто обмінюється речами в мережі. Є й такі, хто купує речі на «секонд-хендах». Отож, кожен підшукує те рішення, котре дозволяє вкладатися у сімейний бюджет, не обділяючи малюка.
В мережі якісніше та дешевше, ніж за кордоном
- Особисто я вважаю, що купувати дитячі речі до 1-го року можна і в комісійних магазинах або навіть «гуманітарках», оскільки ці речі просто практично не встигають зношуватись, бо діти їх, в основному, в лежачому стані носять. Це значно економить кошти сімі’ї, - каже мама Олександра Чобан. - Щодо ліжечка і коляски, то можна також брати в комісійних магазинах, тому що судячи по собі, ті хто здає такі речі в ці магазини, просто горять бажанням швидко збутися вже цього непотребу з хати. За низьку ціну можна отримати якісний товар. Але моя порада - не варто економити на дитячих матрациках у ліжечко. Краще купити якісний ортопедичний, тому що ватяні, які дуже дешеві, буквально через кілька місяців просідають у деяких місцях. Також не варто економити на дитячому посуді. Думаю, краще купувати в аптеці з якісних матеріалів. Можна також шукати в Інтернеті на сайтах комісійні товари.
Думки вголос
Скільки витрачаєте на елементарні речі для дітей?
Мінімум треба 2-2,5 тисячі гривень. Це харчування, якщо дитину годуєте сумішшю, памперси, походи в поліклініку. Хоч ми ходимо у платну, якщо відвідувати державну, буде дешевше. При цьому в ці кошти я не включаю покупку речей, бо з ними ліміт не обмежений. Більшість необхідного замовляю в Інтернеті. Тут є свої переваги: економія часу і грошей. На пачці памперсів можна зекономити до 100 грн. На рахунок економії, можна відмовитися, звісно, від памперсів. Хоча це незручно.
Якщо дитина перша, грошей потрібно багато: на одяг, засоби догляду за немовлям, ліжечко, візочок, крісло для годування. Оскільки в мене вже друга дитина, то купувати довелося менше. Всі речі за списком до пологового купувала нові. Тому грошей витратила чимало, та й товари недешеві були. Хоча тепер вони ще дорожчі через підвищення курсу. Та що казати про гроші, якщо на той час навіть якісні шкарпетки коштували 15-20 гривень. В перші місяці на дитину витратила зо 3 тисячі. Це зважаючи на те, що частину необхідного нам подарували.
Оскільки у мене перша дитина, витратити довелося чимало. Лише на найнеобхідніше пішло майже 19 тисяч (!). Звісно, купувала я тільки якісний одяг та засоби догляду за немовлям. Віддаю перевагу купівлі в Інтернеті. Фактично все, від візочка та ліжечка для немовляти і до одягу, замовляла в мережі. Це суттєво економить час та дозволяє побільше побути з дитиною.
Опитувала Яна МАРІЯНЧУК
Комплект у пологовий будинок обійдеться і півтори тисячі
- Є цілий список речей в пологовий будинок для матері та дитини. Це досить затратна стаття. Там потрібно спеціальні дитячі краплі для очей, які вартують сто з гаком гривень, одноразові пелюшки, їх треба мати хоч п’ять штук, вартують десь по 10 гривень, плюс памперси, дві нічні сорочки для мами і хоч три комплекти одягу для дитини. Скажу, що найкращий по якості дитячий одяг фінський, італійський, непогана якість в англійського і, звичайно ж, в американських бюджетних брендів, - розповідає мама однорічного сина Ірина Бєлова. – Думаю, такий комплект обійдеться не менше ніж 1,5 тисячі гривень.
Засоби гігієни – окрема стаття
- Торік упаковка хороших памперсів вартувала приблизно 240 гривень, нині ж її вартість складає вже 500-550 гривень. А спочатку таких пачок потрібно зо дві, - продовжує Ірина. – Дорого обходяться засоби гігієни. Тим паче, що купувати потрібно якісні спеціалізовані засоби. Також треба придбати ножички для дитини з заокругленими кінцями. Хороші коштують приблизно 150 гривень.
Перші меблі – з Інтернету
Ліжечко можна дуже легко знайти в Інтернеті не нове, але в хорошому стані. Можна знайти нове. Для порівняння, в Інтернеті можна було купити нове за 600 гривень, плюс доставка 200 гривень, а в магазинах точно таке саме коштує 1200-1500 гривень.
Ще обов’язково треба комплект постільної білизни, хоч один для початку, і захист на ліжечко. Комплект українського виробника коштує 800-1000 гривень, та можна знайти краще польське за 750-1000. Можна пошити, але ціна не надто різниться, бо тканина дорога.
Речі так само кращі у мережі
- Найвигідніше замовляти речі через Інтернет. Відомі бренди це «Сarter's» та «Next». Створено багато груп «Вконтакті», хто займається гуртовою закупкою там, або на «Калинці» продають замовлений товар лиш з подвійною накруткою, - каже мама дворічного сина Мальвіна Фурдига. - Не варто економити на взутті. Педіатри радять носити ортопедичне взуття до 3 рочків, поки формується стопа і хода. Проте хороше взуття дорого обходиться - від 700 до 1200 гривень, а то і дорожче. Точно не знаю, бо цього року ще не купувала сандалі.
Скажу так, на дитині не особливо зекономиш. Бо все постійно треба. Але нам зараз 2 рочки минуло, то можна зекономити на речах, бо не так багато брудниться за день. Коли був маленький, треба було десь 3-5 змінних боді на день, то зараз одного достатньо - вдома і змінний на вулицю.
Ще можна зекономити на іграшках. Оскільки за день нова іграшка може набриднути і дитина більше взагалі нею не буде гратися. Тому краще купувати якісне і небагато. Лише те, що дійсно вважаєш за потрібне.
Найдорожче обходяться перші закупки
- Перші покупки, звісно, дорогі. Я брала візочок за 3000 і то це така, середня ціна. Враховуючи, що долар був по 8 гривень. То зараз візочки 7-8 тисяч коштують. Плюс, коли дитина виростає, від року, а хтось і раніше, на вулицю влітку купують інший візочок-«тросточку». А вже від півтора і вище переходять на «велосипедики-штовхачі». Посуд – окрема тема, бо новонародженим він не потрібен, їх годують молоком. А вже пізніше потрібна пляшечка, її вартість в середньому 200 гривень. Але це хорошої марки «Philips avent». І змінні насадки для смоктання 50-80 гривень. Поїлки в середньому вартують 100 гривень. Стільчик для годування - дуже корисна річ, - продовжує жінка. - Ми брали стільчик-трансформер. Коли був маленький, то сидів на підвищенні, а тепер розіклали і вийшов стільчик і стіл. Це дуже зручно, бо дитина вже до нього звикла, тому із задоволенням їсть за ним сама. Ця річ не дуже дорога. Все залежить від фірми, звичайно. Ми брали на ринку і досі користуємося.
Головне - не захоплюватися покупками
- Коли народжується перша дитина, то батькам здається, що їй усе треба купити і багато. Але потім вже розумієш, що половину з того всього взагалі не потрібно. Тому треба брати те, що дійсно необхідно. Найдорожче це візочок і ліжечко. Є такі ліжечка, яких вистачає до 2-3 років, а далі треба купувати нове, - підсумовує мама.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар