
До 125 буковинських закладів культури і туризму (музеїв, клубів, бібліотек, будинків культури) влаштований вільний доступ осіб з обмеженими фізичними можливостями
Таку пропозицію висловлено сьогодні під час засідання комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Грушка. Головним управлінням праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації проаналізований стан виконання "Програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення". Зокрема, обладнано під'їзди для інвалідів на візках у закладах торгівлі, охорони здоров'я, освіти, культури, фізкультурно-оздоровчих та інших об'єктах соціальної сфери, в системі соціального захисту населення, органах виконавчої влади та місцевого самоврядування. Робота з організації вільного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури триває. В області розроблені заходи щодо поліпшення фінансування будівництва житла, пристосованого для потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями. Райдержадміністраціями заплановано передбачити у щорічних програмах розвитку житлового будівництва розділ щодо забезпечення житлом людей з обмеженими фізичними можливостями. Головним управлінням регіонального розвитку, архітектури та інфраструктури облдержадміністрації на нарадах з проектувальниками постійно наголошується про необхідність при розробленні проектної документації дотримуватись вимог діючих державних стандартів та будівельних норм для вирішення проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями щодо безперешкодного доступу до об'єктів соціальної інфраструктури. Для ведення постійного контролю за виконанням заходів щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями на стадії проектування товариству інвалідів запропоновано брати участь в роботі архітектурно-містобудівних рад.
До 125 буковинських закладів культури і туризму (музеїв, клубів, бібліотек, будинків культури) влаштований вільний доступ осіб з обмеженими фізичними можливостями. В районах області крім будівництва пандусів створюються нові під'їздні шляхи до закладів культури. Працівниками бібліотек здійснюється індивідуальне обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями за місцем проживання. Окрім того, 350 будівель закладів охорони здоров'я повністю доступні для осіб з обмеженими фізичними можливостями і частково доступні 63 будівлі. Практично до всіх приймальних відділень лікувальних закладів комунальної власності міста облаштовані під'їзні шляхи та місця паркування автомобілів, які забезпечують перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями, будівлі обладнані пандусами для в'їзду інвалідних візків. Адміністрації і педагогічні колективи освітньої галузі краю продовжують системну роботу щодо пристосування загальноосвітніх навчальних закладів для потреб дітей з інвалідністю, створення в гуртожитках навчальних закладів відповідних житлово-побутових умов учнів та студентів з інвалідністю. Обладнано в'їзні пандуси у 168 загальноосвітніх навчальних закладах області, 4 вищих навчальних закладах і 3 гуртожитках.
Здійснюються відвідування посадовими та службовими особами місцевих органів виконавчої влади людей з обмеженими фізичними можливостями, зокрема інвалідів, які мають проблеми з пересуванням, за місцем їх проживання з метою вирішення порушуваних ними проблем. З початку року в області відвідано 495 інвалідів. Щоквартально проводяться виїзні прийоми громадян керівництвом виконавчої влади та відповідних служб. Протягом останніх років, кожної середи працівниками Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проводиться прийом громадян безпосередньо в обласному госпіталі для інвалідів війни, де вивчаються всі проблемні питання інвалідів. У 2009 році на прийом в обласний госпіталь звернулось 95 ветеранів війни.
Продовжується робота зі створення безпечних умов для користування інвалідами у візках, іншими маломобільними групами населення транспортною інфраструктурою. На Буковині діє один вокзал та 18 автостанцій, в т.ч. 4 в м.Чернівці. На всіх автостанціях області створені необхідні умови для безперешкодного користування особами з обмеженими фізичними можливостями залами очікування, квитковими касами, камерами схову, туалетами. З метою створення безпечних умов для користування інвалідами у візках та іншими маломобільними групами населення транспортною інфраструктурою, на вокзалі станції м.Чернівці обладнано 6 переходів через залізничні колії , на платформах обладнано таксофон при вході у центральний зал, камеру зберігання перенесено на 1-й поверх. Влаштовані пандуси для заїзду інвалідних візків на привокзальну площу, перон та посадкові платформи, обладнаний куточок для інвалідів у залі очікування пасажирів із встановленням інформаційних показчиків, забезпечено доступ до квиткових кас. Згідно з додатком до технологічного процесу роботи черговий персонал вокзалу зобов'язаний при появі інваліда за його бажанням допомогти у придбанні квитка, посадці у поїзд, супроводжувати до камер схову, кімнат відпочинку та медпункту, замовити харчування та таксі.
Прес-служба ОДА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар