
Торік в Україні стартував експеримент щодо створення нової патрульної поліції. У січні цього року майбутні поліцейські розпочали своє навчання. А вже наприкінці березня мають вийти на вулиці Чернівців.
Водночас у червні відбудеться переатестація чинних поліцейських – атестаційна комісія має визначити, хто залишиться працювати, а кого буде звільнено.
- У кінці березня на території міста розпочнуть роботу патрульні поліцейські. У сільській місцевості найближчим часом відбудеться впровадження нової системи патрулювання. Свою роботу новостворені групи патрульної поліції розпочнуть у березні-квітні цього року, - повідомив начальник управління превентивної діяльності ГУ НП у Чернівецькій області Святослав Кішлар. - Нову систему патрулювання здійснюватимуть за Самбірським експериментом. У сільських районах області передбачено створення та функціонування 29 груп реагування патрульної поліції, до складу яких планується залучити понад 230 поліцейських та 29 автомобілів. Створення таких груп призведе до скорочення терміну прибуття поліцейських на місце вчинення правопорушення у межах міста до 5 хвилин, у районах – до 15-20 хвилин.
Загалом на чернівецькі вулиці має вийти приблизно 360 поліцейських. Як повідомили нам у центрі підготовки майбутніх поліцейській у Садгорі, частину з них готують у нас, а частину – на Волині, бо у нас не вистачає місця для усіх курсантів.
Як розповідав начальник тренінгового центру при Головному управлінні Національної поліції у Чернівецькій області Юрій Зінченко, після навчання поліцейські складуть присягу та розпочнуть роботу на вулицях обласного центру. Загалом процес навчання триватиме два місяці (з 15 січня по 15 березня).
Щодо підготовки майбутніх поліцейських, то їх навчали досвідчені тренери. Щоправда, вони зізнаються, що два місяці для підготовки недостатньо. Чимало умінь та навичок доведеться опановувати під час служби на вулицях міста.
Загалом на чернівецькі вулиці має вийти приблизно 360 поліцейських
- Програма змодельована так, що теоретичні завдання вони мають змогу поєднати з практикою. Ми максимально наближуємо їх до ситуацій, в яких будуть виконувати роботу. Усе залежить від їхнього бажання. Оскільки вони усі вмотивовані і перед ними велике майбутнє, можуть змінити країну на краще, відповідно вища старанність, віддача, бажання, - каже лектор Олександр Карбашевський. - Звісно, часу завжди не вистачає. Як і кожному викладачеві, не вистачає годин, щоб надати усі знання. Але хочу наголосити, хто хоче досягнути мети та отримати знання – той досягне усього. Також будуть поповнювати знання під час здійснення роботи, спілкуючись між собою, завдяки більш досвідченим колегам (є люди, які колись працювали у міліції). Є керівник, з яким можна буде порадитися, і ми, викладачі, завжди допоможемо
Якщо майбутні поліцейські з дня на день вийдуть на патрулювання, то чинні співробітники міліції чекають на переатестацію. Кажуть, що кожен живе одним днем і не знає, чи не виженуть його з роботи.
- Нам повідомили, що у червні відбудеться переатестація, але як готуватися до неї – ніхто не знає, - розповів у приватній розмові один із поліцейських Чернівців. – Буде створено комісії для цього, а також апеляційні комісії. Але ми спілкуємося з колегами з інших регіонів (де поліцейські вже пройшли переатестацію), там кажуть, що переважно зі служби звільняють лише середню чи нижчу ланку, а керівництво «успішно» все здає та залишається на посадах. Тому можна припустити, що так само буде і у нас. Вони себе не дадуть «образити» і зможуть домовитися з усіма комісіями. Що робити решті – ніхто не знає.
Наразі у поліції області лише весело звітують, що розпочався процес атестації співробітників. Атестаційні комісії складатимуться з представників громадськості, ЗМІ, правозахисних організацій.
Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар