
Здавалося б, сьогодні основне завдання українців – об`єднатися заради спільної боротьби. Але ж ні, відколи розпочалися воєнні дії на Сході, зросла кількість людей, які будь-що хочуть дестабілізувати ситуацію в державі, або ж просто підзаробити.
Нещодавно на офіційній сторінці штабу АТО в одній із соцмереж з`явилось повідомлення про те, що у центральних і західних областях України діють організовані групи провокаторів. Вони ходять з оселі в оселю зі списками і сповіщають, буцім військовослужбовці загинули при виконанні бойових дій у зоні АТО.
Наразі у Чернівецькій області офіційно таких випадків зареєстровано не було. Мар`яна Рева, керівник СЗГ УМВС України в Чернівецькій області каже, цілком можливо, що таке траплялося, але до міліції не звертався ніхто.
Чернівчанин намагався нажитися на інвалідності сина
Офіційно провокаторів у Чернівцях немає, а ось людей, охочих заробити на людських бідах – вдосталь. Кореспонденту «Погляду» поскаржилась чернівчанка, в якої зараз син у зоні АТО. Вона розповідає, що до неї прийшли люди, представившись працівниками ОДА. Вони мали вичерпну інформацію про всю сім`ю і сина зокрема. Завітали з пропозицією віддати документи на квартиру для її переоформлення. Чоловіки сказали, що якщо жінка віддасть документи, то сину дадуть окрему квартиру.
Це жінку насторожило, тому вона не повірила чоловікам. Проте документів, які засвідчують особу, в них не питала, і до правоохоронців не звернулась – не вважала за необхідне.
Такі випадки непоодинокі. Аферисти діють за принципом «якщо слухає, значить, повірить». Найчастіше на їхній гачок потрапляють жінки у віці, які беззаперечно вірять кожному слову про АТО.
Звісно, у стресових ситуаціях відразу зорієнтуватись важко, але якщо у двері стукають люди і стверджують, що хтось з рідних чи то поранений, чи загинув у зоні АТО, або ж вимагають документи чи гроші, найперше, що потрібно зробити – не панікувати. Треба спробувати зв`язатися з тим, хто зараз на Сході. Варто завжди пам`ятати, що сповіщати рідних і близьких про військовослужбовців можуть лише представники частин та військових комісаріатів, адже лише вони мають таку інформацію. Обов`язковою є наявність відповідних документів.
- Якщо до вас прийшла невідома особа і стверджує, що вона чи то службовець, чи будь-хто інший, обов`язково перевірте документи, що підтверджують особу, і посвідчення, - каже М. Рева. - Якщо людина відмовляється пред`являти їх, це вже повинно викликати підозри. Тільки так можна дізнатись, що ви мали справу із шахраєм, а не просто некомпетентним працівником.
У жодному разі заборонено давати і навіть показувати таким «гостям» гроші, документи і навіть копії документів, оскільки шахраї надалі можуть використати їх у своїх махінаціях. Найкращий вихід із цієї ситуації – попросити в людини контактні дані і негайно звернутись до найближчого відділення міліції. Затримувати аферистів самотужки не варто, адже цілком можливо, що ці люди можуть бути озброєні чи володіти бойовим мистецтвом.
Що це за люди – достеменно невідомо. Проте у прес-службі АТО стверджують, що це російські розвідники, мета яких – дестабілізувати ситуацію у регіонах і визначити точні списки людей.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар