
Для мешканців більшості чернівецьких багатоповерхівок простора зручна ванна кімната – недосяжна розкіш. Тож аби вигадати трохи місця і встановити, скажімо, пральну машинку-автомат, городянам доводиться замінювати ванну на душову кабінку. Скільки вартуватиме така заміна і чи виправдана вона, з'ясовували кореспонденти "Погляду".
Виграємо клаптик місця для пральної машини
– Замінила стару чавунну ванну на душову кабінку ще 8 років тому, і не шкодую, – розповідає чернівчанка Світлана Семенко. – Обрала одну з найпростіших моделей – так званий душовий куточок. Встановлюють конструкцію у кутку, і задніми стінами їй правлять стіни ванної кімнати. Піддон у кабінки досить глибокий, і це дуже зручно, адже у ній можна митися не лише стоячи, а й сидячи, практично як у ванні.
Пані Семенко каже, від придбання душової кабінки лише виграла – місця у ванній стало більше, що дозволило встановити пральну машинку, родина почала використовувати менше води, та й митися під душем зручніше і швидше, ніж у ванні.
"Особливу увагу зверніть на дверцята"
Душові кабінки – досить популярний нині товар, адже вони зручні, функціональні і дозволяють зекономити місце у ванній.
У магазині, де збираєтеся придбати кабінку, повинен бути зразок товару у зібраному вигляді. Його слід ретельно оглянути, звернувши особливу увагу на дверцята – на товщину скла, як вони закриваються. До нас надходили скарги від споживачів про те, що дверцята скриплять, зачиняються не щільно або ж у них тріскає скло.
Із супровідних документів у душової кабінки повинен бути висновок санітарно-гігієнічної експертизи, гарантійний талон (якщо у ньому не вказано термін гарантії, то споживач має право на гарантійний ремонт протягом двох років), а також інструкція зі схемою, у якій вказано, як збирати виріб, українською мовою.
Надто низька ціна повинна насторожити покупця. Що дорожча кабінка, то вона міцніша і надійніша.
Ціна питання – від тисячі гривень
Найпростіші і найдешевші кабінки – це так звані душові куточки. Такі встановлюють у кутку, і задніми стінками для них правлять стіни ванної кімнати. Вартість цих душових залежатиме від того, з якого матеріалу зроблено піддон та дверцята.
– Душовий куточок може вартувати навіть до тисячі гривень, адже клієнт може самостійно обрати змішувач, піддон, дверцята, – каже продавець-консультант магазину сантехніки В'ячеслав Власенко. – Закрита ж душова кабінка європейського виробника обійдеться дорожче. Польські вартують 4,5 до 8 тисяч гривень, чеські – від семи тисяч і вище. Усі вироби мають гарантійний термін, протягом якого ремонт буде безкоштовним. Однак європейська техніка, вочевидь, є досить надійною, бо із проханням поремонтувати кабінку до нас звертаються украй рідко.
Акриловий піддон може прогнутися, а металевий – заіржавіти
Піддони бувають чавунні емальовані, сталеві емальовані, фаянсові (керамічні), акрилові, зі штучного мармуру. Металеві емальовані досить міцні та надійні, однак гуркіт від струменя води, котрий падає на них, є досить гучним. Крім того, будь-яка емаль з часом стирається, і піддон починає іржавіти. Фаянсові не постраждають від корозії, проте, як і усяка кераміка, можуть розколотися. Найбільш поширені акрилові піддони. Вони швидко нагріваються від теплої води, не тьмяніють і не покриваються плямами із часом. Але під час монтажу кабінки акрилові піддони необхідно укріплювати знизу, аби не прогиналися. Саме тому їх часто встановлюють на металевий каркас.
Купуючи душову кабінку, не соромтеся прямо у магазині залізти до вподобаної моделі та трохи потупцяти у ній. Піддон не повинен прогинатися під вашою вагою. Краще, аби його поверхня була рельєфною, бо на абсолютно гладкій легко можна підсковзнутися.
Перед покупкою розгойдайте кабінку
Дверцята кабінок роблять із полістиролу (пластику чи оргскла) або ж із загартованого скла. Полістирол дешевший, однак із часом робиться ніби каламутним, на ньому з'являються патьоки та розводи. Тому краще обирати кабінку із матовими дверцятами або з малюнком. Загартоване скло дорожче, однак досить міцне, а вода і бруд не залишають на ньому слідів.
Різниться і механізм закривання дверцят – вони можуть відчинятися або ж розсуватися, а також мати різну кількість стулок.
Є два варіанти розсувної системи – на гачках і роликах (друга зручніша і надійніша). Зачинені дверцята фіксуються за допомогою гумової магнітної стрічки. Перевірити якість розсувних дверцят просто – вони повинні відкриватися і закриватися легко і безшумно.
Ціна на душові куточки стартує від тисячі гривень, на кабінки – від 4,5 тисячі
Дуже важливо переконатися у міцності каркасу душової кабіни. Прийшовши в магазин, підійдіть до зібраної кабінки, візьміться обома руками за краї стулок і спробуйте її розгойдати – кабіна не повинна ходити ходором. Інакше м'який каркас може стати причиною тріщин і поломок.
Необхідно вибрати також потрібний розмір душової. Зазвичай він варіюється у межах від 70х70 см до 130х130 см. Звісно ж, усе залежить від площі ванної кімнати, але бажано, аби він був не менше як 80х80 см. Постійте в різних кабінках, підніміть руки, нахиліться – у вас повинна бути змога вільно рухатися, інакше приймати душ буде незручно.
Модний наворот – ароматерапія
Окрім душових куточків, виробники пропонують також закриті кабінки. Для їхнього встановлення потрібно більше місця, проте вони можуть мати купу додаткових функцій – гідромасажу, парової лазні, інфрачервоної сауни, а також ароматерапії, хромотерапії, звукотерапії.
Душова кабіна може бути оснащена парогенератором, за допомогою якого можна влаштувати турецьку лазню або сеанс ароматерапії. Ефірні олії додають в спеціальний відсік на задній стінці кабіни, і розпилюються разом з водою через сопла. Парогенератор прогріває вологе повітря в кабінці до 40-50 градусів, аби вийшла турецька лазня.
У деяких моделях кабінок є навіть радіо (причому шум води не заважатиме слухати музику) і телефон.
Підсумовуючи, варто сказати, що жоден елемент обраної кабінки не повинен окислюватися від контакту з водою або повітрям. Якісна душова кабіна не має важкодоступних для гігієнічного очищення деталей і вузлів, гострих виступів, здатних травмувати, і є досить міцною, щоб не пошкоджуватися від ударів.
Надія КАРБУНАР
Для гідромасажу потрібен хороший тиск води і чимало грошей
Найчастіше в гідромасажній душовій кабіні встановлюють 6-10 форсунок для вертикального гідромасажу, 4-8 – для масажу ділянки попереку і велику душову лійку зверху. У деяких моделях є додаткові форсунки для масажу ступень, можливість ротаційного душу, а також каскадний масаж шиї і плечей.
Для того щоб масаж був ефективним, вода з форсунок повинна подаватися в певному режимі, наприклад, створюючи ефект хвилі, що біжить. Ще краще, якщо форсунки будуть поворотними – тоді ви зможете налаштувати гідромасаж під себе. У деяких кабінках можна регулювати навіть товщину струменя, тим самим роблячи масаж інтенсивнішим або слабшим. Також в кабіні може бути функція контрастного душу (5-10 секунд тече холодна вода, а потім знову тепла).
Перед тим як придбати душову кабінку із функцією гідромасажу, необхідно впевнитися, що водопровідна система будинку зможе забезпечити їй нормальну роботу, адже тиск води у трубах може мінятися залежно від сезону, часу доби і поверху будинку. Для того, аби насолодитися водним масажем, тиск повинен бути не меншим за 1,5 бар, проте є кабінки, котрим необхідно 2 і навіть 3 бари. Якщо тиск води недостатній, то жодна функція, окрім самого душу, працювати не буде. В деяких випадках нормалізувати тиск можна, встановивши спеціальний редуктор.
– У чернівецьких багатоповерхівках душову із гідромасажем можна встановлювати, лише якщо стояк новий. Старими трубами вода проходить погано, і тиску для роботи такої кабінки не вистачатиме, – розповідає сантехнік Олександр Гайдученко. – Встановлення душової вартуватиме від 150 гривень.
Окрім просторої ванни та певного тиску води, для гідромасажної кабінки потрібно ще й чимало грошей. Бокси європейських виробників вартують від 6,5 тисячі євро, каже В'ячеслав Власенко. Китайський можна придбати за 10 тисяч гривень і дешевше, проте вони украй ненадійні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар