
Віруси значно впливають на формування людського геному. У ході еволюції ДНК людини набуває ті гени, які найефективніші в боротьбі з інфекціями. Залежно від місця проживання генетичні методи захисту людини сильно розрізняються, повідомляє Infox.ru.
Упродовж людської історії віруси були постійною загрозою. У результаті вміння знаходити способи генетичного захисту від вірусів стало одним із механізмів природного добору.
Біологи з Університету Мілана вивчали генотипи представників 52 різних народів, для кожного з яких характерне переважання різних вірусів. Дані про кількість різних вірусів у певній географічній області використовувалися, щоб співвіднести їх із варіаціями генів за допомогою комп'ютерної симуляції.
Дослідники прийшли до висновку про існування значного різноманіття в противірусних механізми захисту людини. Відмінності стосувалися генів, відповідальних за біосинтез структур, що функціонують як вірусні рецептори. Крім того, помітно різнилися і білки, що безпосередньо взаємодіють із вірусними компонентами.
Учені впевнені, що віруси чинили сильний тиск на формування людського генома в ході еволюції. В цілому вдалося виявити 441 модифікацію в 139 генах, які модулюють сприйнятливість до вірусних інфекцій і безпосередньо пов'язані з вірусною різноманітністю. Як відзначають дослідники, вони виявили значно більшу різноманітність, ніж самі очікували.
Італійські генетики вважають, що дані про різноманітність закладених у ДНК механізмів боротьби з вірусами здатні допомогти в пошуку нових терапевтичних методів і вакцин. Віруси залишаються однією з найпоширеніших причин смерті.
До речі, деякі віруси можуть прискорювати своє поширення в організмі жертви, допомагаючи один одному знайти неінфіковані клітини, доступні для атаки. Це спостереження проливає світло на проблему надшвидкого поширення деяких вірусів, наприклад вірусу грипу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар