
Попри останні події в Україні, які мали б змінити ставлення людей не лише до своєї країни, але й систему управління, деякі речі залишаються незмінними. Розвернути державницьку машину у зворотній бік чи бодай спрямувати її в інше русло – наразі практично неможливо. Особливо коли йдеться про гроші.
Викриття від екс-голови
Нещодавно колишній голова Кіцманської РДА Юрій Скорейко звинуватив керівництво області, мовляв губернатор Ванзуряк призначив низці чиновників районного та обласного рівнів надбавки до зарплатні. Йдеться про понад 160 тисяч гривень за третій квартал. Відповідний лист він направив до Адміністрації Президента України.
- На фоні ваших зусиль щодо зміцнення армії, організації міжнародної підтримки України, закликів прем’єра до економії коштів у всіх галузях державного господарства цей документ (розпорядження про встановлення надбавок за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, - авт.) виглядає цинічно та дико. Тож, прошу вас, пане Президенте, дати правову та моральну оцінку тим посадовцям, від яких виходять такі документи, та пояснити громаді Чернівецької області за які високі досягнення у праці та за виконання якої особливо важливої роботи голова Чернівецької обласної державної адміністрації Р. Ванзуряк видав це розпорядження "Про встановлення надбавок", - йдеться у листі до Порошенка за підписом колишнього голови Кіцманської РДА Юрія Скорейка.
Чиновники проти депутатів
Факти, викладені у листі, і справді важливі. Ситуація в країні абсолютна не та, щоб витрачати гроші, які необхідні нашим бійцям у зоні АТО, на різні надбавки чиновникам. Але на цьому тлі сума надбавки чиновникам виглядає несуттєвою, якщо пригадати, скільки народні депутати України отримують грошей для компенсації оренди житла.
Якщо 45 чиновників районного та обласного рівня отримали за три місяці трохи більше як 160 тисяч гривень надбавок, то лише один нардеп за рік отримує 180 тисяч гривень, аби винаймати житло. І йдеться про далеко не бідних людей, які засідають під куполом Верховної Ради. Загалом таку компенсацію отримують 120 нардепів. Загалом на це цього року виділено понад 21 мільйон гривень.
Законом передбачено, що парламент має забезпечити народних депутатів житлом. Для цього виділяють 15 тисяч гривень на місяць, - розповідав народний депутат Олександр Фищук. – Також депутатів розселяють у готелях, де є невелика кімната. Мені вистачає, а для людей, які приїхали з родинами, – там затісно.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар