
У Чернівцях перебував голова Федерації роботодавців України, голова групи компаній "Group DF" Дмитро Фірташ. Він зустрівся з керівниками промислових підприємств, представниками малого та середнього бізнесу Чернівецької області. Буковину пан Фірташ обрав як майданчик для апробації розвитку малого та середнього бізнесу за допомогою діалогу із владою.
– Сьогодні роботодавець не має своєї платформи, на якій він би зміг себе лобіювати, через закони чи постанови. Грубо кажучи, політики мають свою платформу, артисти свою, а бізнес своєї немає. Я сам в такій самій шкурі, як і ви: хтось більше, хтось менше, це не важливо, – заявив Дмитро Фірташ. – Хоч би який сильний ти був, будь-яка держава переламає будь-яку групу великих бізнесменів. Це ілюзія, що група може бути сильною. Тому перед тим як очолити федерацію роботодавців, я довго думав і поставив собі одне запитання: а чого хочу від цієї організації. Я ніколи в житті не займав жодних чиновницьких посад, це не моя тема. Я, як і ви, займаюсь лише бізнесом. Не беру участі в політиці, тому для мене це було важким питанням у прийнятті рішення.
Фірташ радить підприємцямне сваритися з владниками
Але згодом я зрозумів, те, що колись робив для себе, повинен робити для всіх. Тоді я сильніший буду, і ми сильніші будемо. Бо нам потрібна сильна позиція у владі. Тепер ми зрозуміли, що хочемо від федерації та влади.
Наша людина від роботодавців є на кожному засіданні Кабміну і візує документи. Ми не повинні ні в кого нічого просити. Наше завдання – наповнити бюджет, а їхнє завдання ці гроші правильно розподілити. На жаль, ми своє завдання виконуємо на 120%, а вони – на 40%.
Ми не опозиція і не партія, наша сила в тому, що ми не представляємо жодної політсили, це суто бізнесовий майданчик. Ми домовились, що прем’єр приймає нашу людину перед кожним засіданням Кабміну і вислуховує його пропозиції. Це буде реальна інформація з полів, що відбувається.
Мені приємно, що я сьогодні в Чернівцях, бо це не просто відрядження, це моє рідне місто. Мені вдвічі приємніше говорити. Ми хочемо об’їхати усі регіони і розробити спільну платформу. Зрозумійте, одна людина нічого не зробить. Якщо цим займатиметься лише Фірташ чи ще хтось, справи не буде. Тому тут важливо буде збудувати сильну організацію. Вона повинна будуватись з усіх нас і кожного. Інакше немає сенсу щось розпочинати і робити.
Фірташ дав 15 тисяч євро наорганний зал у Чернівцях
Ми повинні мати тристоронній діалог між бізнесом, владою і профспілками. Але необхідно врегулювати нюанси Трудового кодексу. Ну як можуть профспілки страйкувати, а ми роботодавці їм повинні оплачувати зарплату. Ми не проти цього, але дайте нам механізм, як маємо себе захищати. Врешті, нам треба самим заробляти.
Незалежно, скільки людей працює на підприємстві, троє чи 20 тисяч, роботодавці, це нова каста людей. За ці 20 років народилась нова каста, новий прошарок людей, яких не було. Бо не було капіталізму. Цей клас сьогодні є, вони приймають рішення і мають відповідальність, тому не можна їх затерти. Працівника не хвилює, які у тебе стосунки з владою чи податковою. Він виконує свою роботу і хоче отримувати зарплату, його не хвилює, де ти її візьмеш.
У розвинених країнах малий та середній бізнес дає 50% ВВП, а в Україні 10-15%. Це смішно. Не може лише великий бізнес потягнути все наповнення бюджету. Має бути навпаки, основою повинен бути малий та середній бізнес. Так побудовано бізнес у найпотужніших компаніях у світі.
Так вийшло, що у Чернівцях у мене немає бізнесу. Однак треба придумати якусь систему, щоб ми могли розвинути в Чернівцях бізне-середовище. Тут немає потужного виробництва, крім кількох підприємств: "Машзавод", "Трембіта" та "Масложиркомбінат". Це ганьба для цієї області.
Чернівецькі бізнесмени зустрілися з мільярдером Дмитром ФірташемМи спільно повинні вирішити, як запустити цю машину, аби з’явився і розвивався малий та середній бізнес. Ми б хотіли зробити експериментальний майданчик в області, щоб міг заходити бізнес. За приклад можна взяти Кембридж, який фінансує бізнес-проекти, це і розвиток науки і бізнесу.
Моя думка, що Буковина дуже хороший майданчик, на якому можна організовувати різні бізнес-проекти. Треба провести експеримент в Чернівецькій області, розробити механізм подання заяв на розвиток власних бізнес-проектів. Бо сьогодні в молоді немає можливості просунути свою ідею, неважливо, з якою ідеєю. Банки не дадуть кредиту, тому коло замикається. Я хочу запитати, куди студенти можуть звернутись? До своїх батьків, батьків друзів? Їм нікуди діватись.
Беремо в Чернівецькій області якийсь експеримент, я профінансую це, а далі його будуть впроваджувати в життя. Ми створюємо комісію на базі Федерації, яка відбере тих, у кого найперспективніші проекти. А я їх профінансую, але не входжу в бізнес, вони повинні будуть через деякий час повернути вкладені кошти, щоб була відповідальність за цей проект.
Записав Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар