
Пільговий проїзд таки буде. Принаймні так кажуть депутати. Адже 18 лютого Верховна Рада ухвалила законопроект про фінансове забезпечення компенсацій за пільговий проїзд у громадському транспорті. Це суттєво полегшить долю місцевих бюджетів, на плечі яких і звалився тягар пошуку коштів для покриття витрат за безоплатне перевезення. Оскільки у проекті держбюджету просто не передбачено субсидій місцевим бюджетам для відшкодування безкоштовного проїзду. Тому це питання стало проблемним для всіх громад області. Тим паче, що більшість рад не тільки зайвих, а взагалі грошей на нагальні потреби не мають. Тому пільговиків просто відмовлялися перевозити задарма.
За новою законодавчою поправкою, місцеві бюджети отримають із державної казни субвенції розміром 1,9 млрд. грн. на компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян (інвалідів, пенсіонерів, ветеранів війни, чорнобильців, дітей з багатодітних сімей, військових, учасників АТО).
Чернівецький міський голова Олексій Каспрук запевняє, що це дозволить Чернівцям зекономити 20 мільйонів гривень, які були раніше зарезервовані на це у міському бюджеті.
- Тепер можемо спрямувати їх на будівництво дитсадків, ремонт доріг, прокладання інженерних комунікацій у масиві забудови житла для учасників АТО, - зазначає міський голова. – Отож, пільгові автобусні маршрути та безкоштовний проїзд пільговиків у тролейбусах у Чернівцях діють у звичному режимі, однак працюємо над тим, щоб бюджетні кошти не витрачали марно і облік пільговиків був реальним.
Що і як відбуватиметься насправді, чиновники можуть лише гадати.
- Поки що нічого невідомо, механізми не розписані, - зазначає Юрій Півень, заступник директора департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації. – Ухвалили лише закон про те, що фінансуватимуть проїзд пільговиків із державного бюджету. Кому і як – поки не знаємо. Можливо, користуватися пільгами зможуть лише деякі категорії, може, всі, а може, ще якісь зміни будуть. Конкретики варто чекати через кілька тижнів. Але однозначно, що це велика користь, адже місцеві бюджети не витримували такого навантаження. Ми сподіваємося, що необхідні кошти таки зуміють виділити.
1,9 млрд. гривень на компенсацію пільгового проїзду забрали з передбаченої у держбюджеті субвенції місцевим бюджетам для надання субсидій
Та, погодьтеся, виглядає це все досить дивно. Спочатку кажуть, грошей ні на що немає, і треба «урізати» все по максимуму, а нині ніби з панського плеча «кидають» пільговикам майже два мільярди гривень. Мовляв, ось, тримайте, тільки відчепіться.
Як з’ясувалося згодом, ці 1,9 мільярда гривень просто забрали з передбаченої у держбюджеті-2016 субвенції місцевим бюджетам для надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло- та водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот. І перекинули на покриття пільгового проїзду.
Виходить, хай би які рішення приймали високі чиновники, за все так чи інакше заплатять люди, які працюють. Саме цій категорії українців або відкрито вішають на шию грошові тягарі, або приховано обмежують чи звужують виплати заради того, аби задовольнити інтереси більш протестних верств населення. У будь-якому разі простий трудівник – завжди у програші.
Яна МАРІЯНЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар