
Уже котрий рік триває протистоянням між автовласниками та паркувальниками. Кілька років тому Уряд ухвалив постанову, згідно з якою усі майданчики для паркування мають бути обладнані або стаціонарними паркоматами (спеціальні пристрої для фіксації парковки та сплати за неї), або автоматичними в’їзними та виїзними терміналами. Але досі на жодній парковці у Чернівцях чи області цього немає. Відтак порушується закон, і людина має принаймні моральне право не сплачувати за стоянку.
Днями Уряд вкотре посилив відповідальність за паркуваня та зобов’язав ДАІ контролювати паркування автотранспорту в населених пунктах.
- Затверджено постанову про внесення змін до правил паркування транспортних засобів. Зокрема вирішено покласти контроль за неправильною парковкою на працівників ДАІ, – сказав міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак. - Також Кабмін доручив міністерствам і відомствам зобов'язати органи місцевої влади встановити паркомати в населених пунктах для того, щоб заибрати з вулиць паркувальників, що не є ознакою європейських міст.
Якщо на парковці немає паркомата чи автоматичних терміналів, то поскаржитись можна в управління захисту прав споживачів
Раніше Президент Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою Закон, яким доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею "Порушення правил паркування транспортних засобів".
Відповідальність водія
За неоплату послуг із користування майданчиками для платного паркування, що обладнані паркоматами або автоматичними в’їзними та виїзними терміналами, встановлено штраф розміром від восьми до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136-204 гривень).
Якщо ви стали на місце, призначене для безоплатного паркування пільговиків, то доведеться сплатити від п'ятнадцяти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255-306 гривень).
Відповідальність власника парковки
Закон визначає відповідальність посадових осіб суб'єктів господарювання, які утримують парковки. Наприклад, порушення вимог щодо розміщення та функціонування майданчиків для паркування коштуватиме їм від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-510 гривень). Це також стосується тих майданчиків, які не обладнані паркоматами та автоматичними терміналами.
Звикли закони ігнорувати
У житлово-комунальному господарстві міста знають про це нововведення, але кажуть, що платити за паркову все одно потрібно. Це нібито регламентує відповідна постанова.
- У Чернівцях є 34 місця платного паркування, затверджені сесією міської ради від 2012 року, - повідомив директор департаменту ЖКГ Чернівців Сергій Погорений. – Сьогодні в місті паркувальних автоматів немає. Сплата за паркову відбувається через касові апарати. Людина повинна платити за паркову, адже є рішення платити за цю послугу через касовий апарат.
Щодо ДАІ, то вони діють у межах своїх повноважень і контролювати роботу парковки не можуть (чи є паркомат, чи ні).
- Якщо є порушення правил дорожнього руху, тобто водії припаркувалися, порушуючи вимоги розмітки, знаків тощо, то інспектори будуть складати протоколи про адмінпорушення. Якщо ж розмітки чи знаків на парковці немає, то водіїв немає за що карати, - пояснив старший інспектор УДАІ УМВС України в Чернівецькій області Андрій Бобирь. – Щодо несплати послуг за паркування, відсутності паркоматів тощо, то відповідні протоколи повинні складати органи місцевого самоврядування, які мають такі повноваження. Це не наша компетенція.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар