
Наша держава – у лідерах за кількістю хворих на туберкульоз. Останніми роками, як каже Мінохорони здоров’я, темпи поширення зарази вдалося трохи призупинити. Та боротьба з недугою нагадує, радше, бій з вітряками, бо ж інфікованих паличкою Коха й далі лікують на небезпечно близькій відстані від здорових людей.
У Чернівцях протитуберкульозний диспансер – прямісінько у середмісті, посеред житлових кварталів, на перехресті популярних туристичних маршрутів. Буквально за кілька метрів від оздоровниці навчальний заклад, трохи далі – громадська їдальня. Це вкрай небезпечно, бо туберкульоз передається через повітря.
Туберкульоз лікуватимуть примусово
Про перенесення диспансеру за межі міста мова йде вже кілька років. Торік навіть землю знайшли – у Садгорі. Проте коли дійшло до справи, чиновники підрахували й вирішили, що це місцевому бюджету не по кишені. Бо ж тільки на виготовлення проекно-кошторисної документації треба 3 мільйони гривень, на будівництво – не менше трьох сотень.
– На жаль, для обласного бюджету це навантаження надзвичайно високе. Боротьба з туберкульозом – загальнодержавна проблема, тож без допомоги держави ми це питання не можемо вирішити, – прокоментував начальник обласного управління охорони здоров’я Ігор Шкробанець.
У селищі Красноїльськ тубсанаторій у колишньому панському маєтку, що у центрі села. Довкола – людські хати, зліва – місцева школа-ліцей. Від небезпечного сусіда школярів відокремлює лише 50-метрова галявина, так звана рекреаційна зона. Люди кажуть, багато разів зверталися з проханням переселити установу подалі, на околицю села, проте їх не почули.
– Стікання з оздоровниці течуть у річку Сірецел (впадає у Сірет). Установа хоч і має очисні споруди, проте сумніваюся, що вони у такому стані, що здатні очистити воду, – каже місцевий мешканець Микола. – Нижче течії річки живуть люди, які цією водою постійно користуються. Хтозна, що у тій воді може бути. Просили місцеву владу вирішити питання, проте там тільки руками розводять, мовляв, зробити бодай щось не можуть, грошей нема.
На Буковині відкриють лікарню для хворих на туберкульоз
Питання щодо перенесення тубсанаторію порушували на сесії селищної ради, каже місцевий селищний голова.
– Іншого місця у селі, де можна було б розмістити тубсанаторій, наразі немає, – каже селищний голова смт Красноїльськ Овідіу Мітрік. – Не так давно приміщення санаторію було у жахливому стані. Зараз його трохи підремонтували. Приїздила спеціальна комісія, за висновками котрої, загрози для здоров’я людей немає. Нас переконали у тому, що постояльці санаторію не заразні. Тут перебувають люди, котрі вже вилікувалися. Однак тільки погляду на них достатньо, аби виникли сумніви у правдивості цієї інформації.
За інформацією виконувача обов’язків головного лікаря Чернівецького тубдиспансеру Алли Мороз, повністю подолати паличку Коха неможливо. А у санаторії й справді лікуються практично здорові люди, більшість із них – з хронічними бронхітами та ті, хто перехворів на пневмонію.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар