
Завідувач 4 сектору ТМК «Калинівський ринок» Олександр Дерус розповідає, торгівля на ринку, зокрема і в його секторі, впала суттєво.
– У 4 секторі є 2176 торговельних об’єктів, з них 12 відсотків зовсім закриті. Їх використовують як склади. Зараз суттєво зменшилась кількість гуртовиків. Через ситуацію на Сході та у Криму, звідти не везуть товар, котрий тут мав попит. Зокрема, не привозять фарфор зі східних областей, відмовляється везти сюди свою продукцію найбільша фабрика із виготовлення парфумів з Херсону, адже немає гарантії, що товар доїде. Відтак підприємці змушені зараз розпродувати залишки попередніх поставок.
Раніше товар на ринок постачали багато великих фірм, зараз вони значно скоротили обсяги. Окрім того, дрібні крамниці у районах області, котрі закуповували тут товар гуртом, стали менше купувати, тож і у підприємців на ринку заробітки суттєво впали.
Загалом, що торгівлі немає, дуже відчутно. Якщо говорити, наприклад, за 4 сектор, де торгують, головним чином, продовольчими товарами, побутовою хімією та тюлем, то торгівля йде хіба що у тих, хто продає продукти. Решта ж скаржиться, що ніхто нічого не купує. Багато хто і справді згортає торгівлю, або продає свої контейнери, або використовує для зберігання товару.
Зважаючи на сказане, людям справді важко платити ті суми, котрі мають віддати за те, що торгують на ринку. Навіть попри те, що кілька років тому для них скасували ринковий збір і залишили тільки плату за торгове місце.
Та торгівля на «Калинці» почала падати ще 4 роки тому, коли повінь 2010 року затопила і фактично знищила майно підприємців. Багато хто із торгівців брав кредити для придбання товару, який тоді було знищено великою водою. Чимало так і не оговталися від таких збитків. Компенсації ж, котрі уряд виплатив, їх не покрили. Окрім того, на торгівлю вплинула низька купівельна спроможність чернівчан – ми стали біднішими щонайменше вдвічі.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар