
Цьогоріч батькам школярів буде важко. Аби зібрати свою дитину у школу, їм доведеться витратити значно більше, ніж раніше. Адже за цей рік ціни зросли на усе, у тому числі і на канцтовари. Наприклад, якщо влітку 2013-го звичайний зошит на 12 листків вартував 50 копійок, то зараз такий важко знайти за 1 гривню. А діти не хочуть мати прості зошити старого зразка, коли зараз пропонують з найрізноманітнішими яскравими обкладинками.
Вартість канцтоварів:
- Щоденник - від 18 грн.
- Зошит (12 листівок) - від 1.20 грн.
- Кулькова ручка - від 2 грн.
- Олівець - від 1 грн.
- Пенал - 20-60 грн.
- Набір обкладинок для зошитів - 15 грн.
- Папка для зошитів - від 18 грн.
- Набір для креслення - 10-20 грн.
- Лінійка - від 5 грн.
- Гумка для стирання - 2-5 грн.
- Стругачка - від 8 грн.
- Закуповувати канцтовари почала поступово, ще з початку літа, адже ціни високі, купити все зараз не можу, - зізнається мати п’ятикласника Катерина Ломановська. – Та для себе визначила, що на ринках купувати шкільне приладдя значно вигідніше, особливо якщо брати зошити на гурт, так можна на кожному зекономити до 0,50 грн. Також можна замовляти їх по Інтернету, це дешевше, але доведеться ще заплатити за доставку. Крім того, перевірити якість замовленого товару буде важко.
Вчитель початкових класів Діана Миколайчук пояснює, що купити правильні канцтовари не так просто. Часто батьки обирають те, що їм до вподоби ззовні, не думаючи, чи зручно буде малому школяру користуватися річчю, чи вона взагалі йому потрібна.
- Найкраще спершу порадитися з майбутнім вчителем дитини. Зазвичай за декілька місяців до початку навчального року батьки вже знають, хто це буде. Вчитель обов’язково дасть список необхідних канцтоварів і порадить, які краще вибрати, - каже Діана Валеріївна. – Наприклад, навіть звичайну ручку не так легко вибрати.
Ірина БЄЛОВА
Як обрати правильні канцтовари:
РУЧКА
Для першокласника найкраще взяти звичайну кулькову ручку. Гелеві чи капілярні швидше закінчуються і можуть розмазуватися, хоча ними і легше писати. Важливо, щоб ручка була легкою, щоб її було зручно тримати в маленькій дитячій руці. Ніяких зайвих прикрас на ній не має бути, вони відволікатимуть школяра і зроблять ручку важчою.
ОЛІВЕЦЬ ПРОСТИЙ
Далі купуємо олівці, вони бувають з м’яким і жорстким грифелем. Аби розрізнити, їх маркують. Для письма потрiбнi олiвцi з маркуванням «ТМ» – «2М», або латинськими буквами «НВ» – «2В». Для креслення — «3Т», «ТМ», «М», або «3Н», «НВ», «В». Для малювання — «3М» – «8М», або «3В» – «8В».
ГУМКА ДЛЯ СТИРАННЯ
Також необхідна гумка для стирання олівця і ручки. Вони бувають шкільні та професійні. Перші дешеві, але стирають не дуже якісно і швидше закінчуються. Професійні – дорожчі, та їх вистачає надовго і слугують вони краще.
ПЕНАЛ
Колись пенали були невеличкі залізні, в них вміщалися лише ручки, олівці та гумка. Та приблизно 15 років тому асортимент цього приладдя став значно більшим, є на будь-який смак. Купити пенал важливо, бо інакше ручки та олівці буде важко знайти серед книжок, і вони бруднитимуть рюкзак. Бувають тверді (зараз зазвичай пластмасові), або м’які (з тканини, пластику) пенали. Краще брати м’які, вони не розіб’ються від падіння. Аби менше перейматися, чи все необхідне купили, візьміть пенал із вже готовим наповненням.
ЗОШИТИ
Купуючи зашити, зверніть увагу на папір, він має бути якісним, не скочуватися від ручки чи олівця. Поперхня листків має бути ідеально рівною та білою. Не варто брати ті, що занадто яскраві, містять багато зайвої інформації, реклами на обкладинці. Це відволікатиме школяра.
РЮКЗАК
Дитині, особливо учням молодших класів, ні в якому разі не можна купувати сумку на одне плече, через це може деформуватися хребет. Завжди беріть рюкзак і звертайте увагу, щоб його спинка була твердою, наплічники широкими, не перетискали плечі дитини. Добре, щоб рюкзак мав достатньо відділів та кишеньок.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар