
Минули майже два місяці з часу обрання Чернівецького міського голови, а секретаря і заступників у мера досі немає. Торги, кулуарні переговори, наради тривали понад місяць, але позитивних результатів і далі не видно.
Все ж після тривалих «перемовин» міський голова за погодженням фракції висунув кандидатуру на розгляд депутатів від фракції «Солідарність» Володимира Сєхова. Ця людина ще не світилася у місцевій політиці, і зрозуміло, що одразу ж після висування у біографії депутата «перевернули всю білизну». А ще визначали, чий він висуванець та хто за ним стоїть. І це цілком зрозуміло.
12 січня, здавалося, що уже всі з усіма домовилися і кандидатуру від «Солідарності» мали б підтримати під час голосування на сесії міськради. Хоча усі розуміли, що для підтримки цієї кандидатури забракне голосів. Несподіванка також трапилася у день голосування. «Батьківщина», з якою напередодні домовлялися про підтримку кандидата від «Солідарності», відмовилась підтримувати В. Сєхова.
На посаду секретаря, мабуть, наступною кандидатурою має бути учасник Євромайдану та АТО, аби її підтримали депутати (О. Каспрук)
– Кандидата, який у соціальних мережах виступав проти Майдану, підтримував «Беркут», а Президента України називав злочинцем, не підтримаємо, – зазначив голова фракції Олександр Пуршага.
Упродовж майже двох годин депутати «допитували» потенційного кандидата на секретаря про його сім’ю, бізнес тощо. Однак усе це було нічим іншим, як шоу перед камерами. Політичні розборки тривали у залі допоки головуючий не оголосив про початок голосування.
Однак з’ясувалося, що представники фракції «Рідного міста» не зможуть отримати бюлетені для голосування, бо не мають посвідчень, які є обов’язковими для їх отримання.
За підсумками голосування, Володимира Сєхова не обрали секретарем Чернівецької міськради. Із 43 виготовлених бюлетенів 6 – не використали, лише 17 депутатів – підтримали кандидатуру, 16 – не підтримали, 4 бюлетені були зіпсовані.
Після нульового результату з виборів секретаря міськради, міський голова заявив, що на цю посаду, мабуть, наступною кандидатурою має бути учасник Євромайдану та АТО. Мовляв, може такого кандидата підтримають депутати. А ще він зауважив, що міська рада три роки працювала без міського голови, тому може працювати й без секретаря.
Тепер депутати мають внести на розгляд мера кандидатуру, яка зможе претендувати на посаду секретаря міськради. За словами експерта з місцевого самоврядування Бориса Руснака, право внесення кандидатури секретаря ради перейшло до депутатів. О. Каспрук на сесії зазначив, що депутати мають зібрати не менше половини підписів депутатів від загальної кількості за визначену кандидатуру, інакше виносити її на голосування не доцільно. Хоча ані закон, ані регламент міської ради не регулюють процедуру внесення. Тому самі депутати мають визначитися, чи вони це зроблять методом збирання підписів під відповідним проектом рішення (їх має бути не менше 21), чи вони проведуть збори депутатів і оформлять відповідний протокол. Рішенням цих зборів уповноважать когось із депутатів чи керівників депутатських фракцій належним чином оформити і внести від їх імені проект рішення про обрання секретаря ради.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар