
Суттєво заощадити на мандрівках в інші міста чи країни можна долучившись до програми "Кауч-серфінгу". Що у перекладі з англійської означає "подорож диванами". Такий вид мандрівки дає можливість безкоштовно ночувати у фактично незнайомих людей, краще пізнати культуру та ментальність місцевих жителів, а головне - зекономити на готелі чи хостелі.
Гостинність та довіра - два основні принципи "Кауч-серфінгу"
Долучитися до програми "Кауч-серфінгу" може кожен. Для цього треба створити акаунт на відповідному сайті (див. нижче), де вказати ім'я, місце проживання, електронну адресу та наміри. Тобто вашу мету реєстрації. Чи хочете ви самі подорожувати, чи лише приймати гостей і на що гості можуть розраховувати у вашому домі. Спілкуватися краще з потенційними друзями англійською - це універсальна мова на всіх сайтах. Хоча російська та українська теж вітається.
- Зареєструвався на сайті за порадою друзів, - розповідає викладач ЧТЕІ КНТЕУ Григорій Сорочан. - Хотів приймати гостей з усього світу й самому подорожувати, але склалося так, що лише двічі приймав у себе іноземців, а сам нікуди так і не поїхав. А ще двічі у мене не було змоги прийняти гостей, тому шукав нічліг іноземцям серед друзів. Першого разу мені на електронну скриньку написав американець. Він терміново шукав житло. Спершу я подумав, що має приїхати дівчина, а зустрів на автостанції двометрового негра зі Штатів. Так склалося, тому що не перевіряв акаунт людини, яку запросив в гості, а варто було б. Принаймні раджу попередньо дізнатися хоча б щось про майбутнього гостя.
Список сайтів, де можна зареєструватися
Ночував американець у чернівчанина лише одну ніч. Втім, встигли пригоди знайти. Річ у тім, що іноземець мусив терміново повертатися до Києва, а квиток на автобус йому продати не хотіли, довелося купувати Григорію.
- Не менш цікавою була зустріч з двома білорусами, - пригадує Григорій. - Спочатку хлопець і дівчина написали, що вони брат з сестрою, потім виявилося, що вони пара. Вони подорожували автостопом, розповіли багато цікавого про свої мандри. З Чернівців вони подалися до Одеси через Молдову.
Після такого досвіду "кауч-серфінгу" Г. Сорочан стверджує, що бажання приймати гостей не пропало, але через технічні неполадки на сайті змушений був видалити свій акаунт. Та, можливо, згодом у майбутньому, коли матиме житло з більшою площею, буде запрошувати гостей з усього світу.
Як знайти "цікавий і безпечний диван"
Налаштувавшись на подорож, можна починати шукати місце ночівлі. Перш за все, варто звертати увагу на відгуки про "кауч серфера" та кількість прийомів. Це свідчить про відкритість користувача до спілкування та дає можливість більше дізнатися про людину, в якої збираєтеся заночувати.
Згідно неписаних правил "кауч серферів" проситися на нічліг можна максимум на 5 днів
- Попереджати про приїзд варто заздалегідь, - ділиться досвідом чернівчанин Ігор Оршак. - Ми ж знаходили "диван" фактично в останню мить. Звичайно, спершу були якісь перестороги та хвилювання, адже не знаєш, до кого їдеш. Але зазвичай за годину після знайомства всі хвилювання зникають.
Ігор, подорожуючи Європою, скористався гостинністю "кауч серферів" у Вроцлаві (Польща), Братиславі (Словаччина) Празі та Брно (Чехія).
- Окрім того, що можна отримати безкоштовне місце ночівлі, такий вид подорожей дає багато емоцій та вражень, - розповідає І. Оршак. - Як правило, коли люди, що приймають, мають час, то проявляють свою гостинність. Наприклад, у Вроцлаві, нам з товаришем влаштували прогулянку містом та нагодували. А у місті Брно нам виділили цілий поверх із усіма зручностями у приватному будинку.
У дорогу прихопіть сувеніри
Щоб позитивно налаштувати людей, які запропонували вам місце у своїй оселі, варто прихопити сувеніри. Це можуть бути як традиційні магнітики, так і авторські листівки.
Обираючи місце нічлігу, можна поцікавитися уподобаннями господаря дому й підготувати відповідні подарунки. Втім, за словами професійних "кауч-серферів", це не обов'язково. Це, швидше, залежить від виховання та етнічних особливостей гостей. І. Оршак каже, що самі вони везли з собою у подарунок - пляшечку чогось міцненького, адже прийти з порожніми руками їм не дозволяє вихованням.
Віталія КОЗМЕНКО
Поради для "мандрівників диванами"
1. Шукаючи місце для ночівлі, пишіть особисті листи людям, які готові вас прийняти
2. Чітко сплануйте час, коли приїдете в гості до кауч-серфера. Якщо це буде вночі, обов'язково попередьте приймаючу сторону
3. Попередньо обговоріть організаційні нюанси і особисті побажання. Щоб ліжко-місце, яке вам запропонують, виявилось, м'яко кажучи не тим, чого ви очікували.
4. Їдучи в гості, прихопіть з собою сувенір
5. Гостюючи у кауч-серферів, не варто спустошувати чужий холодильник. Якщо господарі захочуть вас нагодувати, запропонують самі
6. Також варто зробити кілька спільних знімків з господарями
7. Після гостин обов'язково залишіть відгук на сторінці людини, в якої гостювали, й додайте фотографії. Це підніме і ваш рейтинг, і господарів. До того, це корисна інформація для інших кауч-серферів, які перевірятимуть вас перед тим, як запросити у свою домівку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар