
Водопостачання та водовідведення у багатьох населених пунктах Буковини працює з перебоями, системи потребують негайного ремонту, а подекуди ситуація взагалі загрожує екологічною катастрофою. Схожа ситуація і у Кельменцях, де незважаючи на близьке розташування до Дністра, люди відчувають нестачу питної води.
- Мешканці Кельменців скаржаться на перебої з водопостачанням, - каже кельменчанка Алла Кащур. – Особливо ті, хто живе у багатоповерхівках, часто вимушені набирати воду у криницях, адже не знають, коли і на скільки наступного разу вимкнуть воду. Особисто я живу у приватному секторі і маю криницю, але не всі мешканці можуть цим похвалитися.
Уся складність ситуації у Кельменцях в тому, що доступ до води є не всюди, у місті є вулиці, де облаштувати колодязь в принципі неможливо. Окрім того, вода дуже неякісна: жорстка, з підвищеним вмістом металів, є криниці, пити з яких взагалі не можна. Відтак у такі райони міста доводиться завозити.
Нині кубометр води у Кельменцях вартує близько 3 гривень, водовідведення – близько 4. Обіцяють, що реконструкція мереж не спричинить подорожчання
– У Кельменцях є 6 свердловин, з яких воду подають населенню, але користуються таким водопостачанням лише 3 тисячі осіб, це половина мешканців міста, - пояснює селищний голова Кельменців Валентин Твердохліб. – Та й ці системи вже застаріли і виходять з ладу, чавунні труби також пережили себе, тож часто трапляються прориви. Через це маємо 30-40 тисяч гривень збитків на рік.
Щоправда, нині проблеми з водою взялися вирішувати на рівні держави. За постановою Кабміну №560 від 7 серпня 2013 року у рамках програми «Чиста вода – добре здоров’я», Кельменцям пообіцяли 19,7 млн. гривень на забезпечення мешканців питною водою (17,7 млн. грн. з державного та 1,9 млн. грн. – з місцевого бюджету та інших джерел).
– Ці кошти мають піти на будівництво 15 км труб для водопостачання та реконструкцію ще 15 км тих систем, які вже є, - каже В. Твердохліб. – Таким чином під’єднати до центрального водогону зможемо 80% населення. Для цього вже готуємо проектно-кошторисну документацію. Також плануємо побудувати трубопровід для водовідведення, аби очисні споруди могли працювати на повну потужність.
За словами Валентина Олексійовича, нині потреба у ремонті стоїть дуже гостро. Проте, скільки часу знадобиться на реалізацію проекту, невідомо.
- В ідеалі, це можна зробити за один-два роки, але все залежатиме від порядку фінансування.
Ірина ВОРНІЧЕСА-БАРАШКІНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар