
Потепління та прийдешні православні свята значно пожвавили активність відвідувачів кладовищ. Людей, що прибирають могили своїх родичів, досить багато не тільки на вихідних.
- Період великодніх свят є найприбутковішими для нас. В цей час до мене та інших торгівців щодня звертається чимало людей, - розповідає продавець Елеонора Калащук. - Купують зазвичай дрібні речі: маленькі вінки, лампади, штучні квіти. Всі ці вироби куштують в середньому 8-10 гривень. Вінки є й дорожчі - до 50 гривень. Проте їх купують рідко, зазвичай фінансово забезпечені люди.
Упорядковують лише алеї
Відкриття сезону змушує працівників активніше прибирати територію кладовища. За словами директора МКП "Спецкомбінат" Василя Воронюка, кладовище має 88 секторів. Нові сектори (від 85) активно доглядають відвідувачі. А ось старі - 10 та 11 (вони ближче до центру цвинтаря) мають багато недоглянутих могил. Прибирати їх вже немає кому.
- Ми не відповідаємо за порядок у секторах. Наше завдання полягає у чистці головних алей, на які люди зносять сміття з могил, - каже В. Воронюк. - З початком сезону в нас розпочинається генеральне прибирання, в якому нам допомагають навчальні заклади та приватні підприємці.
Люди лінуються виносити сміття до алей, залишаючи його прямо біля сусідніх могил
Приватні підприємці, за словами директора - наймані робітники, з ними комунальне підприємство укладає угоду. Саме вони й долучаються до прибирання секторів, аби занедбані могили не надто сильно заростали бур'яном. А ось студенти допомагають лише впорядковувати алеї - комунальники не наважуються долучати прибирати могили.
Кидають сміття на могили, що поруч
Попри це, кладовище ще не прибране повністю. Та чимало людей вже відвідують своїх померлих близьких. Пенсіонер Іван Гаврилиця доволі часто ходить на кладовище разом з дружиною, проте могили їм доводиться прибирати кожного разу - сміття розноситься вітром, ще й хтось із сусідів кидає своє неподалік, аби далеко не носити
- Служб, котрі б слідкували за чистотою в секторах, немає. Але ж комунальники прибирали хоча б габаритне сміття, - розповідає пенсіонер Іван Гаврилиця. - Ми з жінкою - літні люди. Проте, крім нас, немає кому доглядати за двома могилами наших далеких родичів. А що буде з могилами, коли ми будемо не в змозі дивитися за ними?
Також, на думку подружжя, на кладовищі посаджено занадто багато дерев. Берези та верби розростаються, внаслідок чого їхнє коріння псує могили. Крім того, багато секторів не обладнані табличками. Через це потрібний доводиться шукати.
А ось працівники кладовища, своєю чергою, скаржаться на недбалість родичів, котрі прибирають доглядають за могилами близьких. За словами працівника ритуальної служби МКП "Спецкомбінат" Ігоря Дмитровича, чимало людей кидають сміття прямо біля сусідніх могил, лінуючись виносити до алеї. Через це нерідко трапляються конфлікти.
- Нам доводиться сваритися з такими громадянами. Трапляється, коли люди лінуються пройти кілька метрів та кинути сміття на трактор, що проїжджає повз. Кажуть, що ми за прибирання отримуємо зарплату, тому самі повинні забирати їхнє сміття. Інші відвідувачі, побачивши на могилах своїх близьких сміття, йдуть з нами сваритися.
Олександр ЮХИМЕЦЬ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар