
Через плюсову температуру на водоймах поволі починає танути крига. Та незважаючи на це, чоловіки із вудками приходять сюди на зимову риболовлю, діти із санчатами вивалюють на озера. На лід у парку «Жовтневому» та вул. Південно-Кільцевій у Чернівцях щодня приходять чимало охочих трохи розважитися, хоча через плюсову температуру крига вже не така міцна. Чоловіки із вудками сидять тут у будні й вихідні, а дітвора ганяє у хокей.
Оскільки морози цієї зими були фактично невисокі, криги на водоймах майже не було. З’явилася вона лише після нового року і відразу ж любителі зимової риболовлі ринули на лід.
Інцидент, коли чоловік провалився під воду, трапився вже цього року на річці Прут, розповів помічник начальника ТУ МНС у Чернівецькій області Сергій Бабчук. Чоловік, який рибалив на території міського пляжу на вул. Донбасівській, провалився по пояс під воду. Його відразу помітили рятувальники міської рятувальної служби і витягнули з води.
Основні правила техніки безпеки на льоду:
- не пробивайте поруч багато лунок;
- не збирайтеся великими групами на одному місці;
- не пробивайте лунки на переправах;
- не ловіть рибу поблизу підталин та занадто далеко від берега;
- завжди під рукою майте мотузку довжиною 12-15 метрів;
- тримайте поруч з лункою дошку, або велику гілку.
Чернівчанин Петро полюбляє зимову риболовлю. І хоча лід на озері у парку «Жовтневому» уже трохи підтанув, все ж виходить порибалити. Чоловік розповідає, що завжди перш ніж ступити на лід, перевіряє товщину. Крім того, з собою завжди має якесь знаряддя безпеки. Мотузку, палицю, бур, або ще щось.
Рятувальники міської рятувальної станції у парку відпочинку «Жовтневий» кажуть, що безпечний лід на озері за товщини від 12 см.
– Поки лід був тонкий, ми нікого не пускали на озеро, – каже матрос-рятувальник міської рятувальної станції парку відпочинку «Жовтневий» Володимир Білоус. – Щоразу заміряємо товщину льоду і попереджаємо відвідувачів про небезпеку. А також перевіряємо кожного рибака, чи має він знаряддя безпеки. Вони повинні мати з собою принаймні мотузку 5-6 м, палицю, клішню, два шила тощо. Радимо всім, перевіряти клішнею, чи лід міцний, ходити на кризі спокійно, не бігати. Небажано ходити близько коло берега та біля осоки.
Цього сезону інцидентів на озері, що у парку «Жовтневий» не було. Коли крига була тонка, провалювалися тут максимум по коліно чи по пояс, каже рятувальник.
Цього тижня і надалі у Чернівецькій області синоптики прогнозують теплу, як для лютого, погоду - майже до 12 градусів вище нуля. Тому, вирушаючи на лід, варто пам’ятати, що власне життя і здоров’я набагато цінніші, ніж будь-яка тимчасова потіха.
Ольга МАКСИМЮК
Як врятуватися з-під льоду
– Якщо провалилися під лід, широко розкиньте руки по краях льодового пролому, аби не зануритися з головою. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги.
– Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена.
– Якщо побачили, що людина провалилася під лід, протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, ключку, мотузку, зв’язані паски, шарф тощо.
– Наближатися до ополонки необхідно лише повзком, штовхаючи перед собою рятувальний засіб.
– Витягаючи потерпілого, попросіть його працювати ногами, так буде легше вибратися з ополонки. Коли опинитеся на кризі, не зводьтеся на ноги – обережно повзіть до берега.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар