
Якщо говорити про комунальні послуги, то їхня якість в Чернівцях доволі своєрідна. Так, про централізоване подання води, яка, до речі, є в багатьох містах, тут давно забули. Вирішувати цю проблему мешканцям довелося самотужки: хтось встановив електробойлер, хтось газову колонку, а хтось і досі нагріває воду каструлями. Та оскільки в старих будівлях проводка, м'яко кажучи, не надто потужна, то люди здебільшого використовують газові колонки.
Cьогодні мешканці центру міста та "хрущовок", в оселях яких за будівельними проектами встановлено газові колонки, ризикують залишитися без гарячої води. Газовики пояснюють, що димовентиляційні канали в надто поганому стані, а тому, аби не ризикувати, від користування колонками доведеться відмовитися.
- Річ у тім, що це справді питання надзвичайно серйозне і воно актуальне не лише для Черніців, а для всієї України. Строк експлуатації "хрущовок" є обмежений і наразі постає питання чи можна експлуатувати ці будівлі загалом, а не тільки щодо газу, - розповідає в. о. голови правління ПАТ "Чернівцігаз" Віктор Горда. - Димовентиляційні канали, які були передбачені винятково для вентиляції, зараз задіяні для відводу продуктів згорання, які містять активні кислоти, що фактично роз'їдають бетон, з якого зроблені перекриття і димовентиляційні канали. Тому плануємо провести експериментальні роботи на проспекті Незалежності, які полягають у відновленні димовентиляційних каналів. Щоб демонтувати вентиляційні канали і збудувати їх за новою системою в одному під’їзді, потрібно 120 тисяч гривень. У разі якщо кошти не знайдемо чи щось піде не так, то наступного опалювального сезону експлуатація газових колонок за відсутності відповідного димовентиляційного каналу буде заборонено. Ми змушені будемо примусово відключати.
Якщо коштів на ремонт вентиляційних шахт не знайдуть - газові колонки відключать
Як відомо, наразі у міській раді розглядають два проекти вирішення проблеми: один проект - це заміна димовентиляційних каналів, а другий - це дотаційна програма зі встановлення електробойлерів.
Наразі ж жителі хрущовок, котрі користуються газовими колонками, такими діями газовиків обурені.
- Обігрів води газовою колонкою набагато вигідніший, ніж електробойлером. По перше, це економніше, а по-друге, не треба чекати поки вода нагріється, а її кількість необмежена, - розповідає чернівчанка Вікторія Петренко. - До того ж рахунок за газ становить 70-75 гривень, а загалом квартплата з усім близько 450 гривень.
Як альтернативу мешканцям "хрущовок" пропонують електробойлери. І все б нічого, та бойлер ще купити треба, а користування ним дорожче.
- З одного боку електробойлер - це безпечніше, але іноді, якщо вимикали світло, доводиться чекати, поки вода нагріється, - каже чернівчанка Марина Марчук. - Що ж до оплати, то плата за електроенергію становить 160 гривень, а загалом квартплата приблизно 400 гривень.
Виходить, що користуватися бойлером дорожче, та ще й з певними незручностями. А в разі відключення газових колонок, навряд чи кожна родина зможе його придбати, адже віддати за нього доведеться не менше 800 гривень.
Окрім дороговизни, є ще одна проблема - надто слабка проводка. Так, за словами електрика Олександра Лебедя, центральна транзитна проводка не витримує навантаження, оскільки розрахована на напругу 2 кВт, а тому, якщо у всьому під'їзді встановити бойлери, то постійно існуватиме ризик короткого замикання, що може призвести до масштабної пожежі.
Як вирішать проблему гарячої води для людей, які не мають бойлера, ні мерія, ні чиновники місцевих комунальних служб наразі не знають. Чернівчани побоюються, що може статися так само, як колись зробили із мешканцями у нових спальних мікрорайонах міста. Вимкнули подачу гарячої води…
Уляна ДЕЛІКАТНА
Як ставитеся до того, що газові колонки можуть заборонити?
Газовою колонкою користуюся відтоді, як вимкнули централізоване постачання гарячої води. Якщо її заборонять, навіть не знаю, що робити. Адже у нашому будинку на третьому поверсі сусіди поставили бойлер, і коли вони його вмикають, у нас води немає. Тому аби всі могли встановити бойлери, потрібно міняти труби й забезпечити відповідний тиск води. Інакше. верхні поверхи залишаться без води.
Коли не стало гарячої води - це була просто катастрофа. Довелося щось робити, аби самим себе забезпечити водою. Думаю, бойлер зручніший, ніж газова колонка. Та важливо, аби держава допомогла пенсіонерам їх придбати, адже не у кожного є змога заплатити необхідну суму.
Наш будинок побудований з розрахунку під газові колонки. Тут відразу не передбачалося гарячого водопостачання. Якщо відключать колонку, буде дуже важко, адже бойлер ставити надто дорого. Аби відключати колонки, треба дати людям гарячу воду, а її у нас немає.
Опитування провели Уляна ДЕЛІКАТНА, Олександр ЮХИМЕЦЬ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар