
Протягом другого півріччя 2009 року зафіксували 9 випадків забруднення акваторії Севастопольських бухт кораблями Чорноморського флоту Російської Федерації
Правоохоронними органами спільно з Севастопольським відділом Державної Азово-Чорноморської екологічної інспекції протягом другого півріччя 2009 року виявлено та задокументовано 9 випадків забруднення акваторії Севастопольських бухт кораблями Чорноморського флоту Російської Федерації. Це призвело до збитків близько 432 тис. доларів. 16.10.2009 р. забруднено понад 2,5 тисячі квадратних метрів акваторії Севастопольської бухти нафтопродуктами у районі дислокації малого ракетного корабля «Штиль».Після направлення начальником Севастопольського морського торговельного порту С.Таракановим листа командувачу ЧФ РФ віце-адміралу О.Клецкову про чисельні порушення природоохоронного законодавства російськими військовими тільки протягом липня-вересня п.р. останнім було видано наказ щодо проведення службового розслідування та покарання начальника екологічної служби флоту капітана 1 рангу О.Цеплакова за бездіяльність.
11 листопада зафіксовано черговий випадок забруднення акваторії Севастопольської бухти поблизу причалу № 23 (ошвартовано крейсер "Москва") причетність до якого російська сторона не визнає. Через можливості Севастопольського відділу державної Азово-Чорноморської екологічної інспекції задокументовано шкоду довкіллю (площа мазутної плями 578 тис. кв. м) та визначено суму збитків (близько 69,5 тис дол. США). Складено акт про порушення, відповідні матеріали передано до прокуратури м. Севастополя для вжиття заходів реагування.
На засіданні робочої групи з питань екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища Підкомісії з питань функціонування ЧФ РФ та його перебування на території України Україно-російської міждержавної комісії, яке відбулось 15-16 грудня 2009 року, представники ЧФ РФ категорично відмовились від визнання причетності флоту до випадків забруднення акваторії Севастопольських бухт (усього 12 випадків) та заявили, що усі подібні звинувачення є огульними, так як не встановлено джерела забруднення. Крім того, представники ЧФ РФ висловили незгоду із запропонованими українською стороною пропозиціями щодо необхідності оформлення дозвільних документів у сфері охорони навколишнього середовища на судна ЧФ РФ, допуску на об’єкти для проведення позапланової перевірки представників українських контролюючих структур, а також звітування стосовно введення в дію об’єктів для прийому (очистки) вод та відходів з російських кораблів, обладнання їх системами збирання та очищення відходів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар