
Серед обласних центрів менш забрудненими названо Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Хмельницький та Чернівці
Журнал Кореспондент склав рейтинг найбільш забруднених міст України. Видання також з'ясувало, в яких містах мешканці дихають найчистішим повітрям.
Держкомстат надав Кореспонденту рейтинг міст, складений за кількістю небезпечних викидів в атмосферу від роботи підприємств і транспорту.
Пальму першості серед найбільш забруднених населених пунктів отримав Кривий Ріг, де на кожного жителя припадає по 634 кг. шкідливих речовин, викинутих в атмосферу. Друге місце в антирейтингу дісталося Маріуполю, а на третьому розташувався Бурштин Івано-Франківської області. На четвертій сходинці - Луганськ, а замикає п'ятірку найбільш брудних міст Курахово Донецької області.
Найкраще дихати в містечку Глухів Сумської області та кримській Алушті. Тут у повітря за рік потрапило лише по 3-4 кг небезпечних для здоров'я людини речовин. Третє місце закріпили за Острогом Рівненської області, на четвертому опинився Хмільник Вінницької області, а п'яте місце серед найчистіших міст дісталося Василькову Київської області. Кримська Ялта, за даними Кореспондента, окупувала шосту сходинку рейтингу.
Серед обласних центрів найкраще справи йдуть в Івано-Франківську, за яким слідують Тернопіль, Луцьк, Хмельницький та Чернівці. За даними Держкомстату, вони серед позитивних лідерів рейтингу. Там не так багато промислових об'єктів, немає концентрації машин, і є великі зелені зони.
Водночас, найбільш забрудненими облцентрами в Україні визнані Луганськ, Запоріжжя, Дніпропетровськ і Донецьк. Засилля самих автомобілів у столиці вивело Київ на перше місце в Україні після промислових центрів Сходу за ступенем забрудненості повітря. Показники ж забруднення повітря на найбільш жвавих перехрестях центру столиці вже видають результати гірші, ніж у середньому по Запоріжжю, одному з найбільш забруднених міст країни.
Парадокс ситуації теж характерний не тільки для столиці, але й для інших брудних міст країни, - люди намагаються селитися там, звідки їм зручніше добиратися до роботи. Але ж традиційно найзабрудненішими районами стають ті, де проходять великі транспортні розв'язки. Ще одна причина, яка просто-таки тягне людей до найнебезпечніших для дихання місць, - гроші. Як правило, там, де є виробництво та інша активність, можна і більше заробити.
Кореспондент
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар