
Понад півроку минуло відколи Нацбанк запровадив паспортизацію всіх обмінних операцій. Попри обурення, з цією нормою довелося змиритися і працівникам обмінників, які нарікали, що новації створюють черги, адже ксерокс документів вимагає багато часу, й іноземні туристи, і самі українці, які відчули, що держава почала рахувати їхні гроші. Зараз високопосадовці звітують, що запроваджені ще в жовтні заходи, дали результат, адже українці стали купувати значно менше валюти. За словами глави Національного банку України Сергія Арбузова, через паспортизації попит на готівкові долари та євро впав у 5 разів.
– Бачимо, що нині немає черг біля обмінних пунктів, люди можуть спокійно продавати і купувати валюту, і ми задоволені, що ввели цей захід. Він дав свій результат, - запевняє С. Арбузов.
Натомість, банкіри запевняють, що насправді охочих обміняти валюту не стало менше, багато з них просто пішли в тінь.
– Деякі люди, які не мають при собі документів, або не хочуть надавати дані про себе, просто йдуть до міняйл, – каже уповноважений представник КБ "Фінансова ініціатива" Євген Прокопець. – Ми ж у банках нічого не можемо з цим зробити, адже без документів не маємо права обслуговувати клієнтів. Ось і виходить, що те, що ми вимагаємо паспорт, на попиті на валюту ніяк не відобразилося.
Відповідно, не змінився і курс валют. За словами менеджера одного з комерційних банків Юліана К., за останній місяць долар тримався на рівні 8 гривень. Курс євро періодично зменшувався та збільшувався десь на 20 копійок, але відчутно не змінювався і наразі становить близько 10,4 копійки.
– Як на мене, то найближчим часом, доки не відбудеться Євро-2012 та вибори, курси валют будуть стабільними, – каже Є. Прокопець. – Зате, опісля, є підстави вважати, що курси євро та долара підвищаться відносно гривні.
Ірина ВОРНІЧЕСА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар