
Поки що переважна більшість народних обранців лише піаряться на перебігу антитерористичної операції. Але є й інші, які або вже відбули до зони АТО, або перебувають зараз на військових полігонах. Хоча, зізнаються військові, таких людей надзвичайно мало. Більшість з них з Чернівців, з районів людей – катма.
- Наразі у військових підрозділах служать 22 депутати різних рівнів з Чернівецької області. Найбільше з них – чернівчани. Також найбільше депутатів з’явилося до військових комісаріатів саме з обласного центру, - повідомив головний військовий комісар Чернівецької області Віталій Чурай. – Загалом запрошень до військових комісаріатів області отримали понад 600 депутатів різних рівнів. Проте з’явилося лише трохи більше 400 народних обранців.
За словами військового комісара, багато з них не можуть бути призвані на військову службу за станом здоров’я, сімейними обставинами тощо. Цікаво, що ні їхнє слабке здоров’я, ні сімейний стан не були перепоною, коли балотувалися у депутати.
Із 22 депутатів, які нині служать у війську, 4 з Вижниччини, 2 – глибочани, 4 – кельменчани, двоє з Новоселицького району, по одному з Хотинського та Сторожинецького. Решта – з обласного центру.
Якщо депутати місцевих рад зобов’язані з’явитися до військових комісаріатів та у разі, якщо їх визнають придатними для проходження військової служби, відбути до війська, то з представниками Верховної Ради усе інакше. Згідно з чинним законодавством, вони йтимуть у зону АТО чи взагалі до війська лише за власним бажанням. Проте поки що жоден так званий народний обранець не побажав взяти до рук зброю та захищати країну.
Олексій МИКОСЯНЧИК
З перших вуст
Зараз ми у складі четвертого батальйону 24 окремої механізованої бригади перебуваємо на Яворівському полігоні на Львівщині. Як мені стало відомо, є команда відбувати на Схід. Адже один з батальйонів повертається з Донбасу і його потрібно замінити.
Усі, хто зараз прийшов до військкоматів та не побоявся піти до армії – добровольці. Коли почув від головного військового комісара області, що з десяти розісланих повісток з’являється лише одна людина, зрозумів, що потрібно виконати свій обов’язок перед батьківщиною та захистити її.
Що цікаво, зараз у нас найбільше людей, яким десь 40-45 років. Є навіть чоловік, якому у січні наступного року виповниться 60. Усі вони готові захищати батьківщину.
Родина, звісно, переживає, дружина плаче, але настав час, коли потрібно стати до зброї. Потрібно не у вишиванках стояти біля пам’ятників, проголошувати гучні промови, бити себе у груди та кричати, як вони люблять батьківщину, а брати до рук зброю, йти до війська та захищати Україну.
Не хочу нікого образити, але застерігаю, що з’явиться чимало людей, які згодом будуть показувати фото зі зброєю, мовляв, вони воювали на Сході, а насправді лише позували на фото, перебуваючи у складі добровольчих батальйонів. Це схоже на події після майдану, коли люди їздили туди на фотосесію, а потім поверталися до Чернівців і переповідали, які вони герої та як вони протистояли «Беркуту», як біля них розривалися гранати та свистіли кулі.
Я вже втретє одягаю формую. Вперше у 1987-1989 році, коли проходив строкову службу в армії, потім 1994-1995 роками – був у Югославії, і зараз. Тому мені не звикати до армійського життя.
Звісно, до нас вимоги не такі, як до 18-річних хлопців, у нас інші завдання. Але ми готові виконувати будь-яку команду.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар