
Впродовж усього року сірі будні виснажують нас. А коли настають омріяні вихідні, через домашні турботи на себе знову не вистачає часу. Інша річ - відпустка. В цей час просто гріх не приділити увагу собі улюбленій. Тому саме влітку, коли є час, а грядки та ринки рясніють вітамінними дарами, треба збагатити свій організм, аби випромінювати красу і здоров'я весь наступний рік.
- Багато з нас вважають, що влітку шкіра не потребує особливого догляду, а під час відпустки треба повністю відмовлятися від косметики, і не тільки декоративної, а й для догляду, - каже косметолог Мирослава Козакова. - Це хибне рішення. Звичайно, від тонального, туші для вій відмовитись навіть треба, та про засоби для догляду забувати не можна. Перше і найголовніше правило літнього догляду за шкірою - зволоження, без якого осінь можна зустріти з новими зморшками.
За словами Мирослави Анатолівни, один із найбільших ворогів шкіри влітку - надмірна пітливість. Саме через неї на обличчі, і не тільки, з'являється подразнення, прищі та гнійники. Дехто вважає, що шкіру, яка надто пітніє, не треба зволожувати. Це не так, адже суха шкіра, навпаки, сильніше виділяє піт у спеку, як наслідок - ще більше втрачає вологу. Власниці жирної шкіри на літо мають підібрати легкий нежирний крем.
Варто пам'ятати, що літній денний крем обов'язково має мати хороший захист від ультрафіолету, адже шкідливе проміння пришвидшує процес старіння. А перед виходом на пляж, варто застосувати спеціальний сонцезахисний крем. Також влітку треба частіше вмиватися, адже піт і бруд можуть спричинити різноманітні запалення та прищі.
Не забувайте, що, окрім шкіри обличчя, зволоження потребує шкіра всього тіла. Тому щоразу повертаючись з пляжу, після душу обов'язково наносьте зволожувальний крем на все тіло. Також після сонячної ванни можна використовувати крем після засмаги.
Не тільки шкіра потребує зволоження та захисту влітку. Вразливим стає і волосся. Воно вигорає, стає сухим, починає сіктися. Тому влітку бажано частіше користуватися зволожуючими бальзамами та масками для волосся. Важливо захищати волосся від сонця, тому бажано носити головний убір.
Та все ж головне не те, що ми наносимо на шкіру, а те, що вживаємо всередину. Тому влітку треба їсти якнайбільше фруктів та овочів, що містять необхідні для краси вітаміни С, Е, А, В3, В5, В8.
Ірина БЄЛОВА
Літні маски для обличчя
Перед нанесенням переконайтеся, що у вас немає алергічної реакції на ті чи інші інгредієнти. Власницям нормальної шкіри чудово підійдуть маски з пюре персиків та бананів. Для жирної шкіри краще взяти груші, полуницю, лимони. А для сухої - це диня, яблука, банани, нектарини.
1. З медом і виноградом. Змішайте 2 ст. л. меду з 5-6 ложками пюре винограду. Нанесіть маску на обличчя і залиште на 25-30 хвилин. Змийте з обличчя теплою водою.
2. З авокадо та морквою. Візьміть миску і змішайте варену, дрібно натерту моркву з половиною стиглого авокадо (пюре), 1 столовою ложкою оливкової олії. Нанесіть маску на обличчя, залиште на 20 хвилин. Змийте теплою водою.
3. З авокадо і меду. Зробіть пюре з одного середнього авокадо. Потім змішайте фруктову пасту з 2 ч. л. меду. Очистіть обличчя і нанесіть маску на шкіру. Залиште на 10-15 хв. для отримання бажаного результату. Потім змити прохолодною водою.
4. З меду та яблука. Натріть яблуко, змішайте його з 4 ст. л. меду. Нанесіть цю пасту на чисту шкіру. Залиште на 10 хвилин. Потім змийте теплою водою.
5. Маска з кавуна. Підходить для всіх типів шкіри, зволожує та поліпшує відновлення. Змішайте 2 ст. л. лимонного соку з 1 ч. л. меду, 2 ст. л. соку кавуна. Нанесіть суміш на чисте обличчя і залиште на 15-20 хвилин. Змийте теплою водою.
6. Яблучна маска. Свіже яблучне пюре, трохи оливкової олії і молока (вершків, сметани) перемішати. Нанести тонким шаром на обличчя на 15 хвилин, потім змити теплою водою.
7. Персикова. М'якуш персика (2 ст. л.), яєчний білок і трохи борошна перемішуємо і наносимо на шкіру на 10-15 хвилин. Змиваємо теплою водою.
8. Маска з груші. Груша звужує пори та очищає. Змішуємо м'якуш груші з оливковою олією. Наносимо на 10-15 хвилин. Змити теплою водою.
9. Антибактеріальна маска для жирної шкіри. Один нектарин натерти на тертці й змішати зі столовою ложкою картопляного борошна. Додати в суміш 10 мл гарбузового олії. Нанести на обличчя, через 15 хвилин змити теплою водою
10. Огіркова маска. Вичавити сік з одного огірка і змішати його з двома столовими ложками косметичної глини і декількома краплями мигдалевої олії. Нанести маску на очищене обличчя, потримати 10 хвилин і змити теплою водою.
Літні маски для волосся
1. Помідорна маска. Подрібніть плоди без шкірки, нанесіть на шкіру голови і волосся по всій довжині. Будь-яку маску для волосся потрібно змивати мінімум через 10-15 хвилин після нанесення. Середній час лікування - від 20 до 60 хвилин. Якщо у вас волосся сильно пошкоджене, то маску можна залишити і на всю ніч. Поверх маски потрібно обов'язково надіти спеціальну шапочку (її можна замінити звичайним целофаном) і загорнути рушником.
2. Фруктово-ягідні маски. Можна використати полуницю, малину, вишню, яблуко, манго, журавлину, смородину. Просто подрібніть їх і нанесіть на волосся.
Також корисно додавати сік лимона, сирий яєчний жовток, будь-яку рослинну олію, вершки, кефір, мед, ефірні олії. Не варто наносити ту саму маску щотижня, змінюйте інгредієнти, щоб волосся отримувало різні вітаміни.
3. Фруктова суміш проти випадіння волосся
3 ст. ложки м’якуша будь-яких фруктів або ягід, по 1 ст. ложці рослинної олії, гліцерину (якщо волосся нормальне чи сухе) або меду (якщо волосся жирне). Компоненти змішати і наносити на волосся від самих коренів. Через 20-25 хв. змити.
4. Часникова маска
2-3 ст. ложки майонезу, 1 зубчик часнику. Майонез змішати з розтертим зубчиком часнику, втерти в шкіру голови, через 1 год. змити.
5. Часниково-цибульна маска
1-2 невеликі цибулини, 2-3 головки часнику. Пропустити через м’ясорубку цибулини і часник. Наносити суміш на шкіру голови, одночасно втираючи її в коріння волосся. Через 5-10 хв. обгорнути волосся поліетиленом, утеплити рушником. Через 1-2 год. двічі змити ароматизованим шампунем і ретельно прополоскати прохолодною водою.
6. Маска з кропиви. Інгредієнти: 2 ст. ложки коріння і 2 ст. л. листя кропиви, 1 л. води, по 1 ст. ложці яблучного оцту та обліпихової олії. Залити кропиву киплячою водою, варити 30 хв., процідити. Додати яблучний оцет і обліпихову олію. Застосовувати на ніч протягом 2 тижнів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар