
Головна і найбільш яскрава прикмета змін вікової структури населення України – старіння населення, яке проявляється в зростанні частки літніх людей і зниженні частки молодих людей.
Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, особливістю еволюції вікового складу населення в Україні є те, що в умовах високої смертності дорослих піраміда старіє тільки «знизу» – внаслідок зниження народжуваності, передає інформагенство УНІАН.
У відомстві повідомили, що у 2012 році дітей народилося на 10,1 тисяч більше, ніж у 2008 році. Загальний коефіцієнт народжуваності населення збільшився: від 11,0% у 2008 р. до 11,4% у 2012 р., або на 3,6% серед всього населення, на 8,6% – в селах, на 0,9% – в містах.
Чернівецька область потрапила до п’ятірки лідерів за рівнем народжуваності
Також у МОЗ поінформували, що за рівнем народжуваності області України розподіляються на три групи:
- депресивні, переважно східні області, яким притаманна надзвичайно низька народжуваність, що не забезпечує відновлення чисельності населення (Чернігівська, Луганська, Сумська, Черкаська та Донецька області),
- західні – з відносно високими показниками народжуваності;
- до третьої групи належать демографічно старі області центру та півночі, в яких показники народжуваності та відтворення населення знаходяться на рівні середньоукраїнських.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар