
Більшість з нас про літню відпустку мріє мало не з осені. Та коли найжаданіші дні настають і до від'їзду на море залишаються лічені години, виявляється, що ви ще не придбали необхідні для пляжного відпочинку речі. І навіть якщо замість курортного морського пляжу вас чекає міський на Пруті, про все необхідне все одно варто подбати.
Обираємо пляжну сумку
Аби не носитися з незручними торбами, які рвуться і зовсім не пасують до пляжного образу, краще придбайте хорошу пляжну сумку.
Продавець-консультант чернівецької галантереї Марина Васелович пояснює, що до вибору такої простої і недорогої речі як пляжна сумка треба підійти відповідально. Вона обов'язково має бути міцна і містка. Добре, коли тканина не дуже світла - так сумка швидко втратить вигляд. Найчастіше обирають яскраві кольорові варіанти з міцної тканини. Найдешевша пляжна сумка вартуватиме 40-50 гривень, за більш якісну доведеться викласти близько 150 гривень.
Без парасолі або тенту - нікуди
Літній відпочинок під пекучим сонцем не обійдеться без хорошої захисної парасолі або тенту, особливо якщо ви їдете на відпочинок з дітьми. Обираючи таку важливу річ, зверніть увагу на всі деталі парасолі.
Скільки коштує вихід на пляж
Для зручності
Пляжна сумка - 40-150 грн.
Шезлонг - 250-500 грн.
Пляжний килимок - 30-50 грн.
Надувний килимок - 200-500 грн.
Від сонця
Парасоля - 100-300 грн.
Капелюх - до 100 грн.
Для розваг
Волейбольний м'яч - 100 грн.
Надувний м'яч - 40 грн.
Бадмінтон - від 15 грн.
Гральні карти - 2 грн.
- Головне дізнатися, з якого матеріалу виготовлено каркас парасолі. Адже на морських пляжах часто здіймається сильний вітер і парасолі з алюмінієвою основою ламаються мало не відразу, - пояснює консультант чернівецького супермаркету Михайло Кононенко. - Найкраще, щоб каркас був стальний, можна з титановим напилюванням. Спиці також мають бути металевими, а не пластмасовими. Купол парасолі буває з бавовни і сатину, його обробляють водовідштовхувальною речовиною. Також багато парасоль з поліестеру, їх вважають найміцнішими, хоча ззовні вони гірші. Краще брати парасолю зі світлої тканини, вона краще відштовхуватиме сонячні промені. Мінімальний діаметр пляжної парасолі 1,8 метра. Та краще брати більші, проте це залежить від кількості відпочивальників. Зверніть увагу, щоб у парасолі був механізм нахилу та підставка.
Вартість пляжної парасолі починається від 100 гривень.
Щоб лежати було зручно
Є серед нас ті, хто полюбляє промасажувати спину пляжними камінцями, та більшість все ж надає перевагу зручності на відпочинку. Для цього купують шезлонг.
Так само, як при купівлі парасолі, треба звернути увагу, щоб корпус шезлонга був металевим, а сам він легко складався та розкладався. В середньому шезлонг коштує 250-600 гривень.
Звичайно, можна обрати пляжні килимки. Сьогодні чимраз популярнішими стають надувні мати та килими. Зазвичай їхня товщина не більше 4 сантиметрів, та лежати на них дуже зручно і складати легко. Вартують надувні килимки від 200 до 500 гривень.
Найдешевший варіант - килимок з рисової соломки (50-100 гривень) та звичайний тканинний (30-100 грн.). Є такі, що відбивають сонячне проміння, вони ніби дзеркальні, вартують близько 50 гривень, та у використанні не дуже зручні. Можна використовувати звичайний рушник. Він має бути великим і коштуватиме щонайменше 50 гривень. Та пам'ятайте, що витиратися ним буде вже не дуже зручно.
Рятуємо голову та волосся від сонця
Ідучи на пляж, важливо не забути про головний убір. Це може бути бандана, кепка, панамка або капелюх - на ваш смак. Та треба враховувати, що бандана не захистить вашого обличчя, з кепкою проміння також потраплятиме на шкіру. Тому найкраще брати панамку або капелюх. Обираючи, зверніть увагу, щоб убір був з натуральної тканини і не парив голову. Також краще, щоб це був світлий матеріал, він менше притягує сонячне проміння. Купуючи капелюх, дивіться, щоб його поля були достатньо широкими, аби захищати обличчя. Будь-які головні убори на чернівецьких ринках коштують не більше ста гривень.
Аби не нудьгувати
Тим, кого не захоплює пасивний відпочинок біля води, краще взяти з собою м'яч або бадмінтон. На багатьох пляжах встановлено спеціальні сітки для гри у волейбол. У чернівецькому супермаркеті м'яч для цієї гри коштує близько ста гривень. Для водних ігор можна взяти надувний, він вартуватиме 40-50 грн. Найдешевший бадмінтон обійдеться в 15 гривень.
Пасивні відпочивальники з собою на пляж можуть захопити гральні карти. Або ж придумати якісь інші цікаві інтелектуальні ігри. Не завадить журнал або кросворди.
Що ще необхідно
Окрім всього, є ще чимало речей, без яких на пляж не вийдеш. Ясна річ, це купальник, парео, в'єтнамки і окуляри. Важливо не забути про засоби від сонця та невеличку аптечку. Аби відпочинок ніколи не забувся, можна взяти з собою фото- або відеокамеру. Та пам'ятайте, що на пляжах часто тиняються крадії, тож не залишайте техніку без нагляду і не беріть з собою багато грошей.
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар